שחזור קירות

תוכן עניינים
electrician-with-tools-working-on-a-construction-2023-11-27-04-55-36-utc (1)

בעולם העבודות הקבלניות ניתן למצוא מגוון פרויקטים ותחומי שיפוץ שונים ומגוונים. אחד הנפוצים ביניהם הוא שחזור קירות – פעולה המבוצעת לרוב בקירות חיצוניים. מהן הפעולות המבוצעות במסגרת שחזור קירות? ומתי בכלל נצטרך לבצע שחזור קירות? כל זאת ועוד, במאמר שלפניכם

מה זה שחזור קירות?

קירות חיצוניים של מבנים, בין אם מבני מגורים פרטיים ובין אם מבנים מסחריים, חשופים באופן תדיר לפגעי מזג האוויר ומפגעים נוספים. חשיפה זו משפיעה על רמת השחיקה, יכולת העמידות והנראות החיצונית של הקירות. במקרים כאלו, וכפי שנראה בהרחבה בהמשך, נצטרך לבצע פעולת שחזור קירות על ידי קבלן מקצועי. באמצעות טכניקות שונות וחומרים מתאימים, הקבלן יפעל לתיקון הליקויים ולשחזור הקיר והחזרתו למצבו הקודם התקני.

שחזור קירות – באילו מקרים נצטרך?

מאחר ומדובר בקירות חיצוניים, ניתן לזהות בקלות את המקרים בהם נצטרך לבצע שחזור קירות. מדובר במקרים המלווים בעיקר בסימנים כמו נשירת אריחים, בעיות רטיבות, עובש ועוד. פעולת השחזור של הקירות תתבצע בעיקר במקרים הבאים:

  • שחזור קירות אסתטי- קירות חיצוניים אסתטיים הם חלק מהותי מבניין מטופח ומתוחזק היטב. מלבד ההרגשה הנעימה שבכניסה לבניין כזה, הרי שהחזות החיצונית של הבניין מהווה גורם בעל משמעות בקביעת ערך הדירות. לכן, כאשר מתחילים להיראות סימני קילופי טיח, נשירת אריחים וצבע דהוי – כדאי בהחלט לשקול לבצע עבודות לשחזור הקירות.
  • איטום קירות חיצוניים- פגמים בקירות חיצוניים מהווים בראש ובראשונה מפגע אסתטי. ככל שהם לא מטופלים בזמן, הרי שמפגעים אלו יכולים להתפתח לכדי נזקים של ממש, ובעיקר נזקי רטיבות ונזילות. במקרים כאלו, עבודות לשחזור קירות יכללו פעולות איטום קירות חיצוניים באמצעות חומרי איטום מיוחדים ושיקום בטון.

בטיחות- במקרים מסוימים, יידרשו עבודות מקיפות ויסודיות לשחזור הקירות, במטרה לשמור על בטיחות המבנה ובטיחות הדיירים והמבקרים בו. במקרים אלו, העבודות לשחזור הקירות יתבצעו בפיקוח צמוד של מהנדס מומחה, ובלא מעט מקרים, לאחר שהמבנה הוגדר על ידי הרשויות כמבנה מסוכן.

כיצד מבצעים שחזור קירות?

עבודות לשחזור קירות חיצוניים מתבצעות לרוב באמצעות עבודות בגובה. בכל הקשור אל עבודות בגובה סנפלינג זו השיטה הרווחת. חשוב לבצע עבודות כאלה על ידי גורם מקצועי ומומחה בתחום.

ככלל, תהליך העבודות לשחזור קירות מורכב ממספר שלבים מרכזיים:

  • בדיקות מקדימות- בשלב הראשון בתהליך העבודות לשחזור ותיקון הקירות, חשוב לערוך בדיקות מקדימות, באמצעות מיפוי מדויק של הנזקים ומהותם, כך שנוכל להבין בדיוק אילו עבודות שחזור נידרש לבצע ומהי הדרך והטכניקה הטובה ביותר לביצוען.
  • הכנת הקיר- על מנת שתיקון ושחזור הקירות יתבצע בצורה המדויקת והאיכותית ביותר, חשוב להכין את הקיר היטב לפני העבודות. במסגרת ההכנה יבוצעו פעולות שונות כמו שטיפת הקיר בלחץ, ניקוי יסודי של הקיר מלכלוכים וקילופי טיח או צבע, ותיקונים מקדימים.
  • תיקון ושחזור הקיר- לאחר הכנת הקיר כראוי, ניתן יהיה להתחיל ולבצע את השלב האחרון בתהליך – שלב התיקון והשחזור של הקיר. בשלב זה, החברה המקצועית שמבצעת את העבודות, תעשה שימוש במגוון טכנולוגיות מתקדמות וחומרים איכותיים, אשר יעניקו לקיר את החוזק והיציבות הנדרשים מצד אחד, ואת המראה האסתטי והמחודש מצד שני.

עם מי מבצעים עבודות שחזור קירות?

כפי שניתן להבין, לשחזור קירות מקצועי ואיכותי קיים תפקיד חשוב בשמירה על בטיחות המבנה ובטיחות הדיירים, כמו גם בתרומה לערך המבנה והדירות. לפיכך, את העבודות לשחזור הקירות החיצוניים חשוב להקפיד ולבצע עם חברה מקצועית ומנוסה בתחום. חברה כזו מעסיקה כוח אדם מיומן ובעל רישיונות מתאימים לעבודות בגובה, ועושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובחומרים הכי איכותיים בשוק, בכדי להבטיח תוצאות אופטימליות.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר