ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

שיקום מבנה

שיקום מבנים – הכירו את המקצוענים

על שיקום מבנים ציבוריים, מוסדות ומגדלים

שיקום מבנים הוא שילוב בין תהליך דקורטיבי לבטיחותי. התהליך משלב כל מיני סוגים של חומרי עבודה המאפשרים לנו בעצם להאריך את חיי המבנה הציבורי ולשפר את רמת התחזוקה שלו לאורך השנים. כל מבנה, בין אם זה בית מלון, בניין משרדים, בניין דירות או אפילו בית פרטי, זקוק מפעם לפעם לתחזוקה. יש כמה סוגים של חומרים בהם נהוג להשתמש על מנת לבצע שיקום מבנים, איטום בגובה ועוד. הכירו את החומרים והתהליכים הנפוצים ביותר מקרוב.

 

  1. טיח – מערכת טיח מסייע להשיג כיסוי יחסית עבה שנע בין 5-50 מילימטרים. הטיח עוזר לנו למנוע עיוותים ובליטות במבנה אך גם מהווה תשתית חזקה למערכת האסתטית הסופית של המבנה בין אם זה חיפויים, ציפויים או צבע. טיח עוזר לנו להאריך את חיי המבנה. כאשר עובדים עם טיח בשיקום מבנים, יש לוודא שמדובר בטיח המותאם לתקנים הישראלים, מה שבעצם מבטיח חוזק ומאפשר למנוע בטווח הארוך תהליכי קורוזיה.
  2. ציפוי שליכט או שפכטל – מראה שליכט מחוספס מעניק למבנה מראה יוצא דופן עם מימד של גמישות. עם הזמן, כאשר נזקי מזג האויר משפיעים על הציפוי, אפשר לבצע תיקונים נקודתיים ולתקן סדקים. בדרך כלל ציפוי שליכט מאופיין בין 1-4 מילימטרים כאשר ניתן לבחור בין מרקם עדין או גס. את השליכט מיישמים ידנית.
  3. ציפוי אקרילי חד רכיבי גמיש – שילוב בין צבע אקרילי ייחודי ללטקס. גם כאן ניתן להנות מיתרון הגמישות ומהאפשרות לתחזק את המערכת כשנוצרים סדקים טבעיים. יתרון נוסף בשיקום מבנים הוא בכך שציפוי זה עמיד מפני קרינת גם כאן ניתן לשחק עם המרקמים.

 

חשיבות החברה המבצעת

לשיטת היישום של כל שיטה יש חשיבות אדירה לא רק בהיבט האסתטי, אלא גם בתחזוקה העתידית של המבנה. מומלץ לבחור בחברה המתמחה בתחום שיקום מבנים, וכאשר מדובר בעבודות מיוחדות מסוג עבודות בגובה או עבודות גובה בסנפלינג, יש לוודא שלחברה שבחרנו יש את כל האישורים המתאימים וכי עובדיה פועלים לפי חוקי הבטיחות העבודה בגובה, במטרה להיות בטוחים שהכל נעשה בצורה מבוקרת ובטוחה.

סיבות לביצוע שיקום מבנים

יש מגוון סיבות שיכולות לעודד תהליך של שיקום שכזה:

  • שיקום מבנים לאחר שריפה, הצפה ורעידות אדמה – אחד הדברים שהכי חשובים לנו הוא הבית שלנו. לצערנו הרב, דברים כאלה מתרחשים כל הזמן. לעתים עלות התיקון גבוהה מאוד אך לרוב אפשר לשקם את המבנה. מים למשל יכולים לגרום להצפות, הופעה של עובש, לפגוע בקירות ובריצוף ואף לגרום לפגיעה ניכרת בתשתית המבנה.
  • שיקום מבנים כתוצאה ממזג אוויר – השמש, המים, הרוח, הלחות כל אלה יכולים להוביל לתהליכים הפוגעים בקונסטרוקציות וטיח. עם הזמן אנו נתקלים במצבים כמו קורוזיה בברזלים, בהתפוררות של טיח ואז מומלץ לבצע שיקום של המבנה, איטום קירות חיצוניים וכדומה.
  • שיקום מעטפת הבניין – ברוב המצבים, שיקום זה הוא אסתטי ונהוג לבצע אחת ל-20 שנה.
שתף את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
הפופולריים ביותר