מתכננים שיפוצים בגובה? אלו הדגשים שיש לזכור

תוכן עניינים
שיפוצים

במה שונים שיפוצים בגובה משיפוצים רגילים?

תחת השם, הסתמי, לכאורה, "שיפוצים בגובה" מסתתר מגוון נרחב של עבודות בניה ושיפוץ אשר כל אחת מהן אמורה לשפר ולשדרג את מראהו של המבנה או את התשתיות שלו. כך, למשל, קיימים מקרים בהם נדרשות עבודות שיפוץ בגובה הדורשות שימוש בסנפלינג (כלומר עבודות שיפוץ המתבצעות בחלק החיצוני של מבנה). עבודות אלו דורשות, לא רק ציוד סנפלינג ייחודי המקובע באופן בטיחותי לגג הבניין, אלא גם כישורים וידע מיוחדים לעבודה מסוג זה, המבוצעת כאשר העובדים המבצעים את השיפוץ משתלשלים מהגג באמצעות הכבלים ורצועות הביטחון המחזיקים ומאבטחים אותם בעת עבודתם. כך שחשוב לזכור, כי אין המדובר בעבודות שכל חברה העוסקת בשיפוץ מסוגלת לבצען בהצלחה, אלא רק חברות המתמחות בסוג זה של פעילות – שיפוצים בגובה.

 

עבודות שיפוצים בגובה – מהן?

עבודות שיפוץ בגובה המבוצעות באמצעות סנפלינג עשויות לכלול בתוכן פעולות שונות המבוצעות לצורך שיפור מראהו החיצוני של המבנה, פעולות הכוללות שימוש בצבעים, בניית סורגים או מרפסות, התקנה או איטום סקיילייט, מריחת חומרי איטום מבנים לצורך מניעת חדירת מים לפנים המבנה, ולמעשה – כל סוג של עבודה או פעולה הקשורה בשיפוץ המבנה, מבוצעת בצידו החיצוני ומתבצעת תוך כדי שימוש בציוד סנפלינג. מאחורי העובדים המורשים לביצוע עבודות אלו הכשרות המתאימות לטיב העבודה ולסיכונים הנלווים לה, ולא כל אדם יכול או רשאי לעשות את השימוש בציוד מקצועי כגון זה ולהשתלשל באמצעותו מגג בניין גבוה לשם ביצועה של עבודת שיפוץ זו או אחרת. כפי שניתן להבין, מדובר בעבודה שבצידה סיכון לא קטן, ועל מנת להבטיח את שלום העובד בגובה ואת שלומם של העוברים ושבים, חייבים להינקט אמצעי זהירות מסוימים הנדרשים בשל מהות העבודה.

עבודות שיפוץ בגובה – כיצד הן מבוצעות?

כפי שהוזכר בתחילה, ביצוע עבודת שיפוצים בגובה כגון איטום בסנפלינג למשל, תצריך, בשלב הראשון, את קיבוע ציוד הסנפלינג המקצועי על גגו של הבניין המטופל. העובדים האמורים לבצע את עבודת השיפוץ קושרים את עצמם ברצועות המיועדות לכך וחובשים את קסדות ההגנה שלהם. בכל עבודה כזו, תמיד יישאר לפחות עובד אחד על גג הבניין בסמוך למקום עיגונה של נקודת בסיס ציוד הסנפלינג, וזאת, על מנת לוודא כי לא מתרחשת שום תקלה בלתי צפויה בציוד שבשימוש. לאחר ההצטיידות והקשירה לרצועות, משתלשלים העובדים הרתומים מגגו של הבניין וכלפי מטה, לכיוון בקרקע, תוך כדי ביצוע משימת השיפוץ המוטלת עליהם– צביעה, סיוד, מריחת חומר האיטום, או כל עבודת בניה ושיפוץ אחרת.

 

כיצד בוחרים חברת שיפוצים לעבודה בגובה?

מאחר ואין המדובר בעבודות שיפוץ רגילות, אותן מסוגל לבצע כמעט כל פועל בנין ברמת הצלחה זו או אחרת, אלא בעבודות המצריכות ביצוען תוך כדי גלישה בגג הבניין, חשוב לוודא כי לחברת השיפוצים ידע וניסיון בביצוע עבודות מסוג זה. חברה שלה ניסיון בכך, מן הסתם, מחזיקה בציוד המתאים לביצוע, ואף מכשירה את עובדיה בהתאם, כדי לשמור על שלומם של העובדים ואף על שלום דיירי הבניין, בד בבד עם ביצוע פעולת השיפוץ בהצלחה. ראוי לציין, כי אנו מציעים מגוון שירותים כדוגמת שיקום מבנים, שיפוץ, איטום, זיגוג, קירות מסך, סקילייט שיקום אורקיע ועוד.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר