ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

איטום בסנפלינג נגד מים למוסדות ומבנים ציבוריים

תוכן עניינים
איטום בסנפלינג

מהו איטום בסנפלינג?

בפוסט הבא תזכו להרחיב את הידע שלכם לגבי מערכת האיטום בבניינים, מוסדות ומגדלים, ותגלו מהו בכלל איטום בסנפלינג, מהם היתרונות של שיטת איטום זו, ומתי אנו עושים בה שימוש בשוק הציבורי.

 

מדוע צריך מערכת איטום בבניינים ובבתים?

תפקידה של מערכת איטום מבנים היא למנוע כניסה או חדירה של מים אשר גורמת לרטיבות ולנזקים בלתי הפיכים כמו הצטברות של עובש, קילוף של הטיח או הצבע ועוד.

 

למעשה, מערכת האיטום מבוצעת בכל חלקי המבנה כחלק בלתי נפרד מתהליך הבניה: בחלונות, ברצפה, בגג, בקירות מסך, סקיילייט, ובקירות החיצוניים והפנימיים.
הודות לטכנולוגיה המתקדמת אשר קיימת היום, נעשה שימוש בחומרים מיוחדים וייעודיים במטרה למנוע חדירה של מים לטווח הארוך.

יחד עם זאת, כל מבנה ולו החדש ביותר, חשוף לבלאי ולנזקי מזג האוויר ולכן בשלב כזה או אחר, ברוב המקרה יהיה צורך בחידוש מערכת האיטום.

איטום באמצעות סנפלינג

 

קווים לדמותו של איטום בסנפלינג

עד לפני מספר שנים, הסנפלינג היה מוכר בתור ספורט אתגרי – סוג של תחביב המשלב בין טיפוס לגובה, אקסטרים וחשיפה לנופים מרהיבים ביופים.

בעידן שלנו, לאחר שהבינו את הפוטנציאל האדיר שקיים בסנפלינג, החלו להכניס אותו גם לתחומים נוספים כמו למשל לצורכי איטום ושיקום מבנים, חיפוי קירות חוץ או לתחום הבניה.
היום, בעזרת איטום בסנפלינג ניתן להגיע לחלקים הגבוהים ביותר של המבנה ולבצע תיקונים או חידושים במערכת האיטום והבידוד, בקירות, בחלונות ובגגות זאת במטרה למנוע חדירה של מים.

 

מהם היתרונות של איטום בסנפלינג?

ובכן, לאיטום בסנפלינג יש כמה יתרונות מרכזיים:

 1. הפחתת מקרי התאונות בתחום הבניה בגובה – אנו עדים לאינספור מקרים בהם עובדים נפצעים ואפילו מאבדים את חייהם כתוצאה מחוסר זהירות או מאי ביצוע כללי הבטיחות לעבודה בגובה.
  איטום בסנפלינג מסייע להפחית את מקרים אלה ולבע את עבודות האיטום בצורה בטוחה במטרה למנוע נפילות ופציעות.
 2. חיסכון בזמן – איטום בסנפלינג מסייע לקצר בצורה משמעותית את זמן העבודה הן בתחום האיטום והן בתחום הבניה.
 3. גישה נוחה – העבודה בעזרת פתרון הסנפלינג מאפשרת לעובדים גישה נוחה וגמישה יותר למקומות גבוהים ולאזורים שקשה יותר להגיע אליהם.

 

איך בוחרים חברה המתמחה באיטום סנפלינג?

חשוב להבין כי לא מדובר במשחק ילדים אלא בעבודה הדורשת ידע מקצועי, ניסיון רב והקפדה על כל כללי הבטיחות.
לכן חשוב לבחור בחברה המציגה בפניכם את כל האישורים והתקנים.

בנוסף, הרבה פעמים נדרשים עוד כל מיני תהליכים במקביל לעבודות האיטום ולכן חשוב לבחור בחברה אשר מנוסה בביצוע העבודות אותן יש לבצע באופן ספציפי כמו למשל:

 • חיפוי זכוכית ואלומיניום
 • קירות מסך
 • איטום סקיילייט
 • טיפול ואיטום של הקירות החיצוניים.

  מתי עושים זאת?

  איטום בסנפלינג עשוי להידרש במוסדות ומבנים ציבוריים, בכדי לשפר את עמידותם לגשם ולחשיפה למים בכלל. הוא עשוי להידרש גם במקרים שבהם איטום קיים התבלה או נפגע בכל צורה שהיא והוא דורש כעת שיקום. במקרים כאלה, סנפלינג עשוי לעזור גם בבדיקת המצב מקרוב ואיתור מקור חדירת הרטיבות. בכל מקרה, אנו מדברים על איטום קירות חיצוניים בסנפלינג ולא קירות פנים.

  מוטב לבצע עבודות איטום בימים ללא גשם. כלומר, האידיאלי הוא לעשות זאת מספיק זמן לפני החורף. לאור חשיבות נושא האיטום, בעלי מבנים צריכים לתכנן פעילויות כאלה מראש, במחשבה לטווח ארוך. התזמון עשוי כמובן להשתלב גם עם עבודות תחזוקה נוספות שמבוצעות לבניין. אם מסתבר למשל, שתשתיות בטון של המבנה הן במצב גרוע במיוחד, ייתכן שיידרש תהליך שיקום בטון. במקרה כזה, איטום חיצוני בסנפלינג יבוצע רק לאחריו.

   

  משלבים שיטות

  למרות יתרונותיה הרבים, איטום קירות בסנפלינג איננה הדרך היחידה להגיע למקומות שונים במבנה, אשר דורשים איטום.

  במת הרמה – מלבד איטום קירות חיצוניים בסנפלינג, ניתן לעשות זאת גם באמצעות במה רחבה, אשר מורמת היישר למעלה בעזרת מנגנון מיוחד.

  מנוף סל – סל בו עומד העובד, אשר מורם באמצעות מנוף אל יעד עבודת האיטום.

  פיגומים – זו היא שיטה וותיקה ונפוצה להגיע לגובה בבניינים, אך היא מסורבלת ויקרה. גם מהיבט הבטיחות, היא רחוקה מלהיות פתרון אידיאלי.

  לכל אחת מהשיטות השונות של עבודות גובה בסנפלינג בניין, יש את יתרונותיה המיוחדים. מנוף סל למשל, יכול להזיז את העובד בקלות לצדדים. מצד שני, יש להם גם חסרונות שונים האחד ביחד לשני. למשל, במת הרמה פועלת רק בצורה אנכית ובדומה למנוף סל, היא מוגבלת בגובה שאליו היא מסוגלת להגיע. פתרונות אלה גם תופסים לא מעט מקום, ברחבה שלצד הקיר בו מטפלים. לגבי פיגומים, נכנס גם השיקול של הזמן שלוקח להקים אותם. בסופו של דבר, בוחרים את מה שמתאים ביותר לאילוצים בשטח, לתקציב וכדומה. בשורה התחתונה, איטום קירות בסנפלינג מוכיחה עצמה כטכניקה מהירה, זולה יחסית ורבת אפשרויות. השימוש כרוך בכמה שפחות הפרעה לפעילות המקום והוא דורש בסך הכול ציוד קומפקטי ומועט ביותר. יתרונותיה הרבים, גם ביחס לחלופות שהזכרנו, הם שהפכו אותה לפופולארית כל כך בעבודות איטום.

   

  איטום וקירות מסך

  קירות מסך (Curtain walls) מכונים גם מעטפת מגדלים. מבנים משלימים אלה מוקמים סביב מבנה קיים ומספקים בין השאר אלמנט נוסף של איטום עבורו. אלא שגם קיר מסוג זה עשוי להיפגם ובכך לאפשר חדירת רטיבות. כמו כן, חומרי איטום שמיושמים על קיר המסך עצמו, באופן טבעי נשחקים עם הזמן ודורשים חידוש. גם מצבים אלה, ניתנים לטיפול באמצעות איטום בסנפלינג.

   

  חברת אס-פרו מבצעת איטום בסנפלינג נגד מים למוסדות ומבנים ציבוריים.

  הערה חשובה: החברה איננה מספקת שירותים ללקוחות פרטיים.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום לצורך איטום או שיקום מבנה הציבורי או המוסד שלכם בהקדם!

 

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר