איטום קירות חיצוניים – חומרים ושיטות

תוכן עניינים
איטום

איטום קירות חיצוניים – למה זה חשוב כל כך?

אחת הבעיות הכי קשות של מבנים וחללים ולא משנה אם מדובר בבית מלון, מרתף, חדר כושר או מרפאה היא מים. מים אשר דולפים מחוץ אל תוך המבנה יכולים להרטיב את הקירות הפנימיים והחיצוניים. אם לא מטפלים ברטיבות ומבצעים איטום קירות חיצוניים, המים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך ולהוביל להיווצרות של עובש, קילוף של הקירות, בעיות חלודה ועוד.

איטום קירות – מדוע נוצרת שחיקה?

ככל שהשנים עוברות, מעבר המים בעצם שוחק את מערכת האיטום. יש כל מיני סיבות שיכולות לגרום לשחיקה ולצורך לבצע שיקום. למשל, כשלים בעבודות האיטום המקוריות, נזקי מזג האוויר, תנודות של המבנה ועוד. במובן זה, אין ספק כי אחת הבעיות עם מבנים בישראל היא שהרבה פעמים מלכתחילה בונים אותם עם ליקויים במטרה לחסוך בעלויות החומרים על חשבון הלקוח. במקרים כאלה, יהיה צורך לבצע חידוש, שיקום או איטום מעטפת בניין. בסופו של דבר, מבנה שאינו אטום כמו שצריך לא מבודד לא מפני רעש ולא מפני חום וקור ויש בו יותר נזילות. כאשר מגלים שיש בעיה מאוד חשוב לשים לב לזה, לאתר את הבעיה ולטפל בה ביסודיות באמצעות איטום קירות חיצוניים.

בסופו של דבר, מניעת חדירה של מים תסייע תסייע לשמור על אורח החיים של המבנה לאורך זמן רב יותר. איטום קירות זה בעצם תהליך שבו אוטמים את הקירות החיצוניים של המבנה.

איך מזהים בעיית רטיבות?

כל בית או מבנה מגיבים אחרת לרטיבות. יש מבנים בהם ניתן לזהות את הבעיה תוך שעות בודדות מהרגע שהתחיל הגשם, לעומת מבנים בהם זה גם יכול לקחת שנים רבות. כדי לזהות ולהגדיר את הבעיה, יש לבצע איתור רטיבות מקיף ומקצועי. סימני רטיבות בקיר מסך יכולים להיות נקודתיים או באופן נרחב, הם יכולים להיראות בתקרה דרך הסקייליט, על הקירות החיצוניים, קירות מסך או אפילו ברצפה. גם הופעה של עובש, קילוף של הקירות, התפוררותם וכתמי מים הם סימנים המעידים על ליקויי רטיבות. לא תמיד מדובר בבעיה במערכת האיטום, כדי לאתר את הבעיה יש להזמין מומחה אשר יקבע האם צריך איטום קירות חיצוניים.

על איטום קירות חיצוניים מחיר וביצוע

בשנים האחרונות הביקוש לשירות של איטום קירות חיצוניים לשוק המוסדי והעסקי, הולך ונהייה גבוה יותר, כאשר הסיבה לכך טמונה בעובדה שבזכות מחיר לא גבוה, ניתן לשמור על הקירות מפני נזקים מסוגים שונים, מה שיכול להבטיח הגנה על הבית מפני מפגעים הקשורים למזג האוויר בכלל ומפגעי החורף בפרט. בזכות הטכנולוגיות החדשניות, נהוג לעשות שימוש היום חומר איטום קיר חיצוני איכותי במיוחד, אשר מיטיב עם רמת האיטום ומאפשר לעובדים במבנה שקט נפשי.

התהליך מתבצע ברוב המקרים לאחר בדיקות מקדימות ומקיפות, המתבצעות על ידי איש מקצוע מנוסה, אשר ייעודן לזהות כשלים שונים באיטום הקירות. כידוע, לקירות החיצוניים יש תפקיד חשוב ומשמעותי בכל מה שקשור לנושא של בידוד ואיטום המבנה.

בדיקת הפרטים המקדימים לפי איטום קירות חיצוניים

בטרם בחירת חברה אשר מתמחה בביצוע של איטום קיר חיצוני (או קבלני איטום) לטובת העסק שלכם, שיקום או חיפוי מבנים, קיימת חשיבות גבוהה לבדוק פרטים לגבי החברה כמו גם השירותים אותם היא מציעה, כאשר אחד הפרמטרים המרכזיים עליהם חשוב לשים דגש, נוגע לנושא של איטום קירות חיצוניים מחיר – כאשר המטרה תהיה ליהנות מהשירות הטוב ביותר אותו ניתן לקבל במחיר האטרקטיבי ביותר.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, היא כמובן, לפנות למספר חברות ולקבל הצעות מחיר ולהתמקד בהצעות המחיר האטרקטיביות ביותר. יחד עם זאת, חשוב לבדוק פרטים נוספים על החברה מעבר לעובדה שהיא מציעה הצעת מחיר אטרקטיבית, כמובן שלא פחות חשוב לוודא שלחברה יש המלצות טובות.

בין הפרמטרים אותם כדאי לבדוק לגבי החברה: מהן הטכנולוגיות בהן היא עושה שימוש לצורך ביצוע האיטום, באלו שיטות / באיזה חומר איטום קירות חיצוניים היא משתמשת, מה הניסיון שלה בתחום ובשוק המוסדי (תמיד עדיף לבחור בחברות מנוסות, אשר הפסיקו לצבור ידע וכלים במסגרת שנות הניסיון), מיהו כוח האדם אותו היא מעסיקה (האם צוות החברה מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בתחומם) וכיוצא בזה – ככל שמבררים יותר פרטים, כך עולים הסיכויים לבצע בחירה טובה יותר.

בחירה נכונה של חברה מקצועית ובעלת ניסיון המתמחה בתחום איטום קירות חיצוניים, תסייע להגדיל את רמת הנוחות בו, תעלה את ערך הנכס ותגן על המבנה מפני חום, קור, מים ואפילו אש. מערכת איטום טובה תסייע למנוע התפוררות של המבנה בטווח הארוך ותפחית את הליקויים והבעיות בו לאורך השנים. לכן, חשוב לבחור חברה מקצועית המתמחה בעבודות איטום לסוגיהן. בדקו שלחברה בה אתם בוחרים יש את כל האישורים המתאימים, בעיקר אם מדובר בעבודה או מספר עבודות בגובה.

בחירת מומחה בשביל איטום קירות חיצוניים

חשוב לציין שיש לא מעט שיטות או סוגי איטום קירות חיצוניים ובין היתר ביצוע העבודה באמצעות חומרים אקריליים, איטום באמצעות חומר צמנטי, איטום באמצעות חיפוי מסוגים שונים כמו איטום באמצעות חיפוי זכוכית או אלומיניום. ראוי להדגיש כי חשיבותו של ייעוץ מקצועי היא רבה, ואם אתם מעוניינים בחיפוי אלומיניום, כדאי להתייעץ עם יועץ מנוסה, אשר יציג בפניכם את האפשרויות. למעשה, בעת בחירת החברה קיימת חשיבות גבוהה לבדוק מהן הטכניקות בהן החברות עושות שימוש, לצורך ביצוע האיטום – והאם אותן שיטות עולות בקנה אחד עם הדרישות הפרטניות של המזמינים.

כמובן, שתמיד קיימת האפשרות ליהנות משירותי ייעוץ מקצועי מקדים מנציג מטעם החברה – כאשר רוב החברות שולחות בשלבים המקדימים איש מקצוע למקום על מנת לזהות את הכשלים בתהליך איטום מעטפת בניין או כל עבודה אחרת, לבחון את השטח ובהתאם לכל אותם הנתונים, להתאים את הפתרונות הטובים האיכותיים ביותר כמו איטום קירות חיצוניים.

כאמור, אם גם אתם מוצאים את עצמכם מתעניינים בנושא של איטום קיר חיצוני, חשוב בשלבים הראשונים, שתבינו לעומק מהן האפשרויות המוצעות לכם בתחום ובסופו של דבר, תוכלו לבחור את הבחירה המתאימה ביותר עבורכם. שימו לב, אנחנו לא מספקים שירותים ללקוחות פרטים.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר