איטום מבנים – מה האיטום כולל וכיצד משמרים אותו?

תוכן עניינים
איטום

על אף שהחורף הישראלי אינו בדיוק ברוך גשמים, נזקי מים הם אחד מהליקויים הנפוצים ביותר שניתן למצוא במבנים ציבוריים. הדבר עשוי להישמע כמו סתירה, אך למעשה אין בכך כל פלא.
בשל החורף הקצר יחסית וכמות הגשמים המועטה, רבים נוטים להקל בחשיבות עבודות איטום מבנים ואינם מקפידים על תהליכים יסודיים ותכופים.
כתוצאה מכך, חשופים מבנים רבים בישראל לחדירת מי גשמים, לחות מהים ונזקים סביבתיים אשר פוגעים בחזיתות הבניין ועשויים אף לחדור אל קיר מסך או הסקייליט, או לחילופין לחלחל אל קומות תת קרקעיות ולגרום שם לנזקים אדירים.
החיסכון הכספי בהזמנת שירות בשביל איטום מבנים עשוי להתגלות כבחירה אומללה כאשר יידרשו עבודות שיקום מעמיקות ומקיפות שעשויות לעלות הון תועפות במצב של איטום בתים מחדש לדוגמא.

מתי נדרש איטום מבנים?

על הגורמים האחראיים על תחזוקת הבניין לבנות תוכנית ארוכת טווח שתבטיח כי ייעשו עבודות איטום מבנים כל תקופה, בהתאם לצרכים ולתקציב העומד לרשותם ולייעד עבודות איטום מחודשות בכל מקרה בו נגרמו נזקי מים במבנה בהקדם האפשרי.
על מנת שהעבודות יבוצעו בצורה איכותית ויעילה, יש להמתין עד לימי הקיץ. כל עוד הגשמים נמשכים, עבודות האיטום פשוט יכלאו את הלחות בפנים.
מיד עם תחילת העונה החמה, יש לפנות לגורמים מקצועיים המתמחים בתחום איטום מבנים למבנים ציבוריים ולהתחיל בעבודות על מנת למנוע נזקים נוספים.

כיצד לשמר את עבודת האיטום?

על ידי מספר פעולות תחזוקה שוטפות, אנו עשויים להימנע מהצורך מאיטום מבנים או לפחות להזדקק לו לעתים רחוקות.
השמירה על תקינות פתרונות הניקוז בבניין ועל גג נקי ומוגן יסייעו למנוע נזקי מים תכופים.

על כל פנים, חשוב לשמור על ערנות, לבצע איתור רטיבות לעיתים, ובמידה והבחנת בכל סדק או שחיקה של איטום הבניין, להזעיק באופן מידי אנשי מקצוע שיוכלו לבצע תיקונים פשוטים וקטנים לפני שהבעיה תחמיר.
במובן הזה, זיהוי מוקדם ותגובה מהירה עשויים לחסוך עוגמת נפש וכספים רבים.

כיצד נבחר אנשי מקצוע בשביל איטום מבנים

מדובר באחת מהמשימות הרגישות בבניין ולכן חשוב שיבוצעו על ידי קבלן איטום מנוסה ומיומן בתחום שיקום מבנים.
עבודות האיטום או איטום יסודות, עשויות לקבוע במידה רבה כיצד נוכל להשתמש בבניין בשנים הקרובות. לכן, חשוב שנקפיד על מספר נקודות חשובות.

  • ראשית, יש לבחון את ניסיון קבלן איטום ולברר כי הוא ביצע בעבר את האיטום הנדרש למבנה שלנו.
    בדיקה מול לקוחות עבר ודירוגים באתרי מקצוענים עשויים לסייע בבחירה.
  • איכות החומרים – יש לברר באילו חומרים ייעשה שימור ולוודא כי הם מצוידים בתו תקן.
  • לבסוף, יש לברר שאצל קבלן איטום קיימים כל ההיתרים הנדרשים על מנת לבצע עבודות איטום מבנים.

הבחירה בגורם המקצועי הנכון עשויה לקבוע את כל ההבדל בין בניין נעים ובטוח ובין נזקים חוזרים ונשנים שעשויים להוות סכנה ולגרור עלויות כבדות. ראוי לציין, כי אנו מציעים מגוון שירותי איטום, כדוגמת איטום סקיילייט.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר