שיקום בטון

תוכן עניינים
בטון

כל המידע על שיקום בטון

שיקום בטון נחשב לאחד התהליכים המורכבים בתחום הבניה ובמסגרת שיקום מעטפת בניין, שכן מדובר בתהליך הדורש מקצועיות, ידע ומיומנות. המטרה העיקרית שלשמה עושים שיקום בטון היא בכדי להחזיר לבטון הישן את המראה שהיה לו ואפילו לשפר אותו. קיים הבדל די גדול בין ביצוע תיקון נקודתי של הבטון לבין שיקום בטון. אחד הטיפים שכדאי ליישם הוא לבצע בדיקה על ידי חברה מקצועית או מהנדס מקצועי, במקום להביא את הבניין למצב קיצוני ואז יהיה צורך לבצע שיקום בכל הבניין.

שיקום בטון – איך זה מתבצע?

בשלב הראשון מבצעים סוג של בדיקה יסודית ושמים לב למשטח הישן – מאבחנים מהן בדיוק הבעיות ומה נדרש לעשות בתהליך שיקום מבנים הכללי
רוב משטחי הבטון מכוסים במאין משטח הגנה מסוג קורדור שמטרתו להגן עליהם מפני שחיקה.

בשלב השני, אחרי שבודקים מה בדיוק צריך לעשות, לרוב תהליך השיקום כולל ליטוש של השכבה הקיימת, מריחה של שכבת הגנה, צריבה של בטון באמצעות חומרים מיוחדים ועוד.
במידה ומדובר בתיקון נקודתי של הבטון, מערבבים תערובת, מסירים שברים וחלקים רופפים, מנקים בצורה יסודית עם מברשת, שואבים את שאריות הלכלוך והאבק ומתקנים את המשטח עם התערובת שהכנו.

איטום ושיקום בטון

פעמים רבות יש צורך לבצע שיקום בטון ולעיתים אף איטום קירות חיצוניים מחיר. התפקיד של הקירות הללו הוא בעצם להגן עלינו מפני נזקי מזג האוויר כמו קור וחום, למנוע היווצרות של רטיבות ולחות.

לאט לאט, עם הזמן, הקירות הללו נפגעים ולכן אחת ל-10-20 שנים תלוי במיקום וברמת איכות הבניה, צריך לבצע שיקום של הקירות הללו.

התהליך כולל שיקום בטון ושיקום של הקירות החיצוניים. לפעמים, נוצר מצב של רטיבות בקיר מסך ואז יש צורך קודם כל לאתר את מקור הרטיבות ורק אז להתחיל את תהליך השיקום בשלבים.

לעיתים יש צורך בעבודות איטום בסנפלינג. אנו עושים זאת, וכמו כן, אנו מציעים גם שירותי תיקון סקיילייט

דגשים חשובים בתהליך השיקום

  1. במקרים שבהם נוצר בלאי בבטון, חובה קודם כל לאתר מאיפה המקור לבלאי הזה ומה הסיבה שגרמה לו.
  2. במקרים של בטון חשוף, תיקון נקודתי לא יעזור משום שהבעיה תופיע בשאר חלקי המבנה בעתיד הקרוב.
  3. לפעמים צריך לבצע בדיקה יסודית דרך מעבדה על ידי מהנדס המומחה בקירות בטון.
  4. חשוב לעשות שימוש בחומרים הנכונים בהתאם לתקן
  5. נהוג לבצע פעולת שיקום בטון באזור ספציפי לפני שעוברים לכל בניין כדי לראות איך זה משפיע.
  6. כאשר יש צורך להחליף את הבטון הבלוי, לרוב נדרש לטפל גם בברזלים ולצבוע אותם בחומר מיוחד שיגן עליהם מפני חלודה.

אחד הדברים הכי חשובים בשיקום בטון הוא לבחור בעל מקצוע או חברה המתמחה בסוג עבודות זה.
בנוסף, במידה והעבודות נעשות בגובה רב, כדאי לבחור בחברה המתמחה בביצוע עבודות סנפלינג מה שיכול לקצר תהליכים ולהוזיל משמעותית את עלות השיקום.

חשוב לוודא שהחברה מחזיקה בתקנים ובאישורים המתאימים מבחינה בטיחותית, בעיקר כאשר מדובר בבניין מוסדיים והשוק הציבורי שהוא תחום ההתמחות שלנו ב – as-pro.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר