ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

קיר מסך

שיקום קירות מסך אלומיניום וזכוכית

שיקום ושיפוץ קירות מסך

לפני שנתאר את תהליך שיקום קירות מסך בעולם הציבורי, חשוב קודם כל להבין מהו.

כחלק בלתי נפרד משינויים שהתחוללו בענף הבניה כבר בתחילה המאה ה-20, החלו לחפש אלטרנטיבות שיתלבשו על שלד הבטון או הפלדה במטרה ליצור סוג של כיסוי או מסך שלא קשור לשאר המבנה.

קיר מסך הוא בעצם סוג של מעטפת חיצונית העוטפת את המבנה ומפרידה בין החלק הפנימי של הבניין לחוץ.
למעשה, מדובר בקיר המכונה גם Curtain wall והוא בדרך כלל עשוי מזכוכית ונתמך על ידי קורות או עמודים בשילוב של חומר האלומיניום. הקיר בעצם עומד באופן עצמאי, הוא תלוי על השלד ואין בו שום רכיבים קונסטרוקטיבים.

הרעיון היה בעצם לנצל את אנרגיית האור אשר חודרת פנימה וכך לחסוך באנרגיית החשמל ולייצר אור טבעי שהוא הרבה יותר בריא, בעיקר בחללים שהעובדים נמצאים המון שעון כמו למשל חברות הייטק. קירות מסך יכולים להתאים כמעט לכל סוגי הבניינים: בנייני על שנועדו למגורים, בנייני משרדים, קניונים, מבנים על בסיס בנייה ירוקה ועוד.

 

התקנת קירות מסך – יתרונות

  1. מהווים מעטפת חיצוני למבנה ומיוצרים מחומרים קלים, חיסכון בזמן הבניה וגמישות עיצובית בתהליך כולו.
  2. קירות מסך נחשבים לעמידים וחזקים לאורך שנים רבות ולא דורשים כמעט תחזוקה.
  3. ניתן לשלב עם קירות המסך מגוון של אלמנטים, וריאציות עיצוביות וחומרי גלם.
  4. יוצרים בידוד טרמי מצוין ומסייעים בחיסכון אדיר באנרגיה, מה גם שזה תורם רבות לסביבה שלנו.
  5. משפרים באופן ניכר את המראה העיצובי של המבנה ומעלים את ערך הנכסים בו.
  6. קירות מסך ניתן להתקין גם לאחר שהבניין כבר קיים ובכך לשדרג אותו.

 

מדוע יש צורך בשיקום קיר מסך?

ממש כמו בקירות רגילים ובכל הקשור בתחום חיפוי קירות חוץ ושיקום מבנים, גם בקיר מסך, נזקי הזמן ומזג האויר עושים את שלהם. לפעמים מה שקורה הוא שהזכוכית עצמה נסדקת או נשברת בחלקים מסוימים, לעתים  מדובר בבלאי או שיש צורך להחליף את המסך הישן בחדש וגם יש מקרים שיש צורך לחדש את מערכת האיטום ואז מומלץ לבחור בחברה המתמחה בשיקום של הקירות הללו.

קיר מסך

שיקום קיר מסך – איך בוחרים בעל מקצוע?

השקום נעשה בגובה ולכן חשוב לבחור בחברה המתמחה בעבודות בגובה. בדרך כלל חברות אלה מבצעות גם סוגים נוספים של עבודות כמו עבודות איטום, תכנון מערכות אלומיניום וזכוכית, עבודות זיגוג בגובה ועוד. לכן, יש לוודא שלחברה יש את כל האישורים, שהיא פועלת לפי כללי הבטיחות והתקנים בתחום בכדי שתהליך שיקום קיר המסך יתבצע בצורה בטוחה ויעילה.

 

לסיכום, קירות המסך עשו סוג של מהפך בענף הבניה ויחד עם זאת יש לשים לב מתי יש צורך בשיקום קיר מסך במטרה לשמור על מבנה בטיחותי ובעל מערכת איטום תקינה, איטום חדירות מים ועוד.

פנו ל – as-pro עוד היום לקבלת יעוץ לגבי שיקום מבנים, חיפוי, קירות מסך ועוד. הערה: כיום אנחנו לא מספקים שירותים ללקוחות פרטיים.

 

שתף את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
הפופולריים ביותר