איטום חדירות מים לקירות המבנה

תוכן עניינים
Close up of the first layer of an waterproofing ms polymer sealant freshly applied on an outside wall-floor connection

מערכת איטום חדירות מים, בכל מבנה, מונעת חדירות מים וזו הסיבה שתהליך איטום חייב להתבצע בצורה מקצועית ויסודית. יש כל מיני נזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מנזילות בין אם רטיבות בסקיילייט, קירות מסך ועוד.
למעשה, רוב הבעיות מתחילות עם בואה של עונת החורף הגשומה, כאשר במבנים בהם קיימים ליקויי בניה או פגמים מכניים, לרוב נוצרת רטיבות.

איך מזהים בעיית רטיבות?

ובכן, כל בית או מבנה מגיבים אחרת לרטיבות. יש מבנים בהם ניתן לזהות את הבעיה תוך שעות בודדות מהרגע שהתחיל הגשם, לעומת מבנים בהם זה גם יכול לקחת שנים רבות.
כדי לזהות ולהגדיר את הבעיה, יש לבצע איתור רטיבות מקיף ומקצועי.

סימני הרטיבות יכולים להיות נקודתיים או באופן נרחב, הם יכולים להיראות בתקרה דרך הסקייליט, על הקירות החיצוניים, קירות מסך או אפילו ברצפה. גם הופעה של עובש, קילוף של הקירות, התפוררותם וכתמי מים הם סימנים המעידים על ליקויי רטיבות. לא תמיד מדובר בבעיה במערכת האיטום,  כדי  לאתר את הבעיה יש להזמין מומחה.

הפתרון? איטום חדירות מים

ובכן, יש לא מעט בעלי מקצוע וחברות אשר מתמחות בנושא איטום חדירות מים, שיקום מבנים ובמערכות איטום, שיקום קירות חיצוניים וכדומה. לפני שבוחרים את בעל המקצוע המתאים, חשוב קודם כל להבין מה הבעיה ומה ניתן לעשות כדי למנוע הופעה חוזרת שלה.

כדאי לבחור בבעל מקצוע או חברה המחזיקה בכל האישורים והתקנים הנדרשים, עושה שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כדי שלא נצטרך תוך שנה או שנתיים שוב להתמודד עם הבעיה ולמצוא לה פתרון בשנית. מדובר בהשקעה כספית לא מבוטלת אבל משתלמת לטווח הארוך. במידת הצורך, יש לבצע איטום מבנים.

ככל שמזהים את בעיית האיטום מוקדם יותר, כך ניתן לטפל בה מהר יותר ולמנוע נזק עתידי.
איטום חדירות מים הוא תחום שלם הכולל בתוכו קשת רחבה של פעולות ותהליכים הנעשים באזורים שונים במבנה כמו בגג, במרזבים, במרתף, בקירות ועוד.

חדירות מים

מה הקשר בין איטום חדירות מים למערכות אלומיניום וזכוכיות?

בעשר השנים האחרונות, תחום הבניה עבר שינוי של ממש וזה בא לידי ביטוי לא רק בתהליך הבניה ובסוג הבניה, אלא בחומרי הגלם שבהם עושים שימוש.

קיים קשר ישיר בין מערכת הבידוד למערכת איטום חדירות מים, המשולבת תוך כדי תהליך הבניה.
מערכות אלומיניום וזכוכית לא רק מייעלות את הבידוד במבנה ומאפשרות לשמור על אורח החיים שלו למשך שנים רבות יותר בהשוואה לבניינים אשר נבנו בשיטות בניה אחרות, אלא גם תורמות לאיטום יעיל המונע חדירה של מים.

מדובר בשני חומרים חזקים, עמידים, גמישים, המונעים קרינת UV ומאפשרים לחסוך באנרגיה ולשפר את רמת הבידוד במבנה גם בחורף וגם בקיץ.

מערכות זכוכית ואלומיניום נחשבות לפסגת הטכנולוגיה ומתאימות לקירות מסך, גגות וחלונות (סקיילייט), חיפוי קירות חוץ או פנים, מחיצות ועוד.

מחפשים שירותי איטום למבנים ציבוריים והשוק המוסדי? צרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ. מעבר לביצוע איטום חדירות מים, אנו מספקים מגוון שירותי איטום למבנים שיכולים להיות רלוונטיים כדוגמת איטום סקיילייט.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר