ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

Rain pouring off roof on city background. 3D Rendering

איתור רטיבות במבנים – גורמים וטיפול

איתור רטיבות ושיקום מבנים

מים הם אמנם מקור החיים אבל במקרים מסוימים הם יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך. איתור רטיבות נחשב לאחד התהליכים המורכבים והמאתגרים, שכן לא מספיק לזהות שהקיר או התקרה רטובים, אלא יש לגלות את מקור הרטיבות שלרוב לא קשורה בכלל למיקום הספציפי של המים הנגלים לעינינו. לשמחתנו, תודות למכשור מתקדם וטכנולוגיות שקיימות בעידן שלנו, ניתן לאתר רטיבות מהר בהשוואה לעבר.

 

חשוב לדעת שלא תמיד העובדה שיש רטיבות במבנה קשורה בהכרח למים ויש עוד כל מיני סימנים שיכולים להעיד על כך כמו למשל:

  1. עובש ופטריות על הקירות
  2. תפרחת כתוצאה מהתגבשות של מלח
  3. בעיה במערכת הבידוד
  4. כתמים על הקירות או התקרה

 

מה יכול לגרום להופעה של רטיבות?

  • צנרת ישנה – אחד הגורמים הראשונים קשור בהכרח לבלאי בצנרת. אורך החיים של צינורות הקשורים למערכת המים, הביוב והאינסטלציה עומד על 15 שנים בממוצע, בעיקר כשמדובר במבנים ציבוריים ותיקים. היום, בשונה מבעבר אז היה נהוג להתקין צינורות בלתי מגולבנים שאורך החיים שלהם קצר יחסית, מתקינים צינורות פלסטיים שאינם מחלידים אבל גם כאן אורח החיים שלהם מוגבל.
  • דליפת מים – הרבה פעמים נוצרת רטיבות כתוצאה מנזילה בצינורות. אפילו סדק ממש קטן יכול לגרום לדליפה הדרגתית של מים ולאט לאט להתרחב.
  • פיצוץ בצנרת – הסימנים לפיצוץ בצנרת הם חשבון מים גבוה ללא סיבה הגיונית, קושי לקרר את הבית או לחמם אותו, נפיחות בקיר, כתמי רטיבות וצבע או טיח שמתקלף.

רטיבות

 

איתור רטיבות – איך עושים את זה?

בעוד יש נזילות או רטיבות שאנחנו יכולים לאתר בעצמנו, יש כאלה שאוהבות להסתתר בין הקירות ואז קשה מאוד לאתר אותן, אלא במסגרת שיקום מבנים ובעזרת ציוד מקצועי כמו מצלמה תרמית למשל. למעשה, מדובר במצלמה חכמה ומתקדמת מבחינה טכנולוגית שיודעת לזהות הפרשי טמפרטורה.

 

כך בקלות המצלמה יכולה להראות לנו באיזה אזור יש את הנזילה. בעיקר כאשר מדובר בנזילות סמויות הנמצאות בתוך הקירות עצמם. המצלמה יכול לסייע לנו גם לגלות נזילה שנוצרת מתחת לרצפות. כמובן שלא כל אחד יכול לעשות שימוש במצלמה, משום שנדרש ידע ויכולת לנתחת את הנתונים שלה.

 

אחד היתרונות הבולטים של שימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות הוא בכל שאין צורך לשבור קירות או להרים בלטות. הבדיקה מתבצעת ללא כל הרס ורק במידת הצורך נכנסים פנימה. דרך נוספת לאתר רטיבות היא באמצעות טכנולוגיית סיב אופטי ממוחשבת בעזרתה ניתן לצלם את קווי הביוב והצנרת ולחסוך זמן יקר בתהליך האיתור של הרטיבות או הנזילה, לקצר משמעותית את זמן העבודה ולחסוך המון כסף בתהליך תיקון הנזילה. צילום קווי ביוב המתבצע באמצעות מצלמת סיב אופטי עוזר לנו לאתר ניתוקים במערכת הצינורות, לאתר חסמים, גופים זרים, סדקים או שברים בצינורות הניקוז והביוב. אפ מדובר ברטיבות בקומות גבוהות, ניתן לשקול איטום בסנפלינג, למשל.

 

הדבר החשוב ביותר בתהליך של איתור נזילות הוא לבחור חברה מקצועית המתמחה בעבודה זו, בעלת ידע וניסיון בעולם המוסדי והציבורי. שימו לב, נכון להיום as-pro איננה מספקת שירות ללקוחות פרטיים.

שתף את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
הפופולריים ביותר