איטום סקיילייט לעסקים, משרדים ומבנים ציבוריים

תוכן עניינים
Low Angle View of Male Construction Worker Builder Applying Fresh Caulking to Sky Light in Ceiling of Unfinished Home

איטום סקיילייט הוא הוכחה לכך שהמודעות לאיכות הסביבה הולכת, גוברת וצוברת תאוצה. אפשר לראות זאת היטב בשנים האחרונות, בהן חל שינוי ניכר הן בתצורת החיים באופן כללי והן בכל הקשור לתהליכי בנייה, וזאת במטרה לנצל את משאבי הטבע הקיימים ולסייע בתהליך שמירה על הסביבה. פתרונות בנייה חכמה, בה עושים שימוש בידע על האקלים והמיקום הגיאוגרפי של המבנה לטובת שדרוג בנייני משרדים ועסקים או מעבר מנסיעה ברכבים המונעים על בנזין לרכבים המונעים על חשמל או גז – אלו הם רק חלק קטן מהפתרונות שהטכנולוגיה העכשווית מציעה לנו במטרה לשדרג את איכות החיים שלנו ולתרום לסביבה ירוקה ובריאה יותר.

מה זה סקיילייט זכוכית ולמה צריך לבצע איטום סקיילייט?

מדובר למעשה בזכוכית מבודדת או זכוכית טריפלקס, שהמסגרת שלה בדרך כלל עשויה מאלומיניום מבודד. ניתן למקם סקיילייט זכוכית באזורים בהם יש מחסור באור טבעי, כמו למשל במשרדים, חללים גדולים, מפעלים ומבנים תעשיתיים, מבנים ציבוריים, מוזיאונים, גלריות, מסעדות ובתי קפה, חדרי מדרגות ואפילו מבנים פרטיים. ראוי לציין, כי אנו פועלים בעיקר בשוק הציבורי והמוסדי, ובעצם בכל מקום חשוך ואפל הסובל ממחסור באור טבעי וצריך איטום סקיילייט.

סקיילייט

איטום סקיילייט יתרונות

פתרונות איטום סקיילייט טומנים בחובם יתרונות רבים עבור מבנים ומוסדות ציבוריים. להלן רשימת היתרונות:

  • ידידותי לסביבה: האיטום מסייע לניצול מקסימלי של התאורה הטבעית המגיעה מבחוץ ולהכנסת אור נעים פנימה, לתוך החלל החשוך. כולנו מכירים את התחושה הלא נעימה בסוף יום העבודה, כאשר נחשפנו לאורך כמעט כל היום לאור מלאכותי הגורם לתחושת סינוור, ואין זה משנה עד כמה הגוף והנורות השונות מתקדמות מבחינה טכנולוגית, עדיין מדובר באור נעים פחות מהאור הטבעי.
  • חסכוני: מדובר על שיטה חסכונית ביחס לחלופות האחרות, המובילה לחיסכון אדיר בצריכת החשמל. הסיבה לכך היא, שבחללים בהם בוחרים להציב חיפויים או חלונות, ניתן להפחית את צריכת החשמל והתאורה המלאכותית בצורה ניכרת.
  • מרהיב: פתרון זה תורם רבות למראה המבנה מבחינה עיצובית ואסתטית, והסיבה לכך היא שמדובר בפתרון ייחודי ואלגנטי המעניק למבנה המוסדי מראה מודרני, חדשני ויוקרתי. כמו כן, שילובו במבנים או חללים קטנים יוצר אפקט של הרחבה. חיפוי מבנים בזכוכית יוצר אשליה של מרחב, ומשווה למבנים וחללים קטנים תחושה של מרחבים גדולים ופתוחים.
  • מבודד: אמנם יש אפשרות לקרני השמש לחדור למבנה המוסדי, אך חשוב להבין כי הוא יוצר בידוד הרמטי לפנים המבנה ומגן עליו מפני חום, קור, לחות, רוח או גשם, ואפילו אוטם את המבנה מפני רעשים עוצמתיים.
  • מגוון: ניתן להזמין מנגנון חשמלי או ידני, אפשר להתקין חלון או לזגג בעזרתו את הגג, ולבצע הזמנה בהתאם לנתונים והאילוצים הייחודיים של כל מבנה ובניין בהתאם לתקציב. ניתן להתאים את המידות, הצורות (מלבן, מרובע ועוד), את גודל היחידות ואת חומרי הגלם. למעשה, מדובר בפתרון מודולרי וגמיש.

איטום סקיילייט: מנגנוני פתיחה וסגירה

נכון להיום, יש שני סוגים עיקריים של מנגנוני פתיחה וסגירה בשביל איטום סקיילייט:

  1. חשמלי: מנגנון חשמלי המאפשר לפתוח ולסגור אותו בעזרת שלט רחוק, באופן אוטומטי. סקיילייט חשמלי הוא הכרחי כאשר הוא מותקן כחלון במקומות גבוהים כמו התקרה, או במקומות שהגישה אליהם קשה עד בלתי אפשרית כמו גג המבנה. תיקון זה מאפשר גם תיקון נזילות בסקיילייט.
  2. ידני: כאן פעולות הפתיחה והסגירה הן ידניות, בדומה לפתיחה וסגירה של חלונות רגילים. הפתרון הידני מתאים למצבים בהם מעוניינים להתקין חלון בגובה העיניים או במקומות שהגישה אליהם נוחה ופשוטה. היבט זה נקרא גם זיגוג סקיילייט לסירוגין, הפתרון הידני מתאים כאשר מעוניינים להתקין חלון או גג קבועים, שאינם נפתחים ונסגרים תכופות כמו חלונות, לדוגמה, כאשר מחפים קירות מבנים ציבוריים ומוסדיים.

תחזוקת המצריכה איטום סקיילייט

חשוב לזכור שלאורך השנים, איטום סקיילייט זקוק לפעולות תחזוקה, ניקוי, שיפוץ ולעיתים גם לעבודת שיקום. לכן, מומלץ מאוד לבחור חברה מקצועית ומנוסה, שיש לה ניסיון קודם ומוניטין טוב בתהליך תיקון סקיילייט.

סקיילייט מחיר למטר

כאשר מדובר על מוצר מודולרי כמו סקיילייט מחיר תלוי בהרבה משתנים. כדי לקבל מידע מדויק, צריך להבין איזה שטח מבנה צריך לכסות (כמו במקרי זיגוג סקיילייט), מה ההיקף, אילו יחידות נדרשות, באילו צורות ומידות, אילו חומרי גלם נדרשים בשביל איטום סקיילייט, וגם יש להעריך את כמות העובדים הנדרשים לפרויקט ואת משך זמן העבודה. לאחר ידיעת כל הגורמים הללו, ייקבע סקיילייט מחיר למטר.

בחירת חברת התקנה בשביל איטום סקיילייט

בשביל איטום סקיילייט חשוב לבחור בחברה מקצועית ומנוסה בתחום. מומלץ לעיין בעמוד פרויקטים שלנו, ולהתרשם מרמת הגימור, האסתטיקה ואיכות העבודה. כדאי גם לוודא שהמנגנון החשמלי עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועולה בקנה אחד עם הצרכים של החברה, המוסד או בית העסק. וודאו שאתם מקבלים אחריות על העבודה, וכמו כן גם על המנגנון והמנוע במידה ואתם רוכשים מנגנון חשמלי.

מוטב לבדוק מראש שהחברה מספקת שירותים בגובה, כך שאם דרושים לכם התקנה או עבודת שיקום בבניין גבוה מאוד או בחללים עם תקרות גבוהות, היא תוכל לספק מענה מהיר, בטוח ומקצועי, ולא פחות חשוב מכך – הקפידו לעבוד אך ורק עם חברות שהגיעו לבחון את המבנה בשטח, ובדקו את היתכנות ההתקנה במקום, עוד לפני ששלחו אליכם הצעת מחיר.

פתאום הכול יותר בהיר באמצעות איטום סקיילייט

איטום סקיילייט הוא פתרון עיצובי חדשני הנחשב היום לאחד המוצרים המובילים בתחום שיקום מבנים, העיצוב והבניה. פתרון זה משמש עבור אדריכלים, ומעצבים מכל העולם עושים בו שימוש. הפתרון מעניק לחלל מראה אסתטי, ומאפשר לנצל את האור הטבעי הנכנס מבחוץ תוך חיסכון מירבי בעלויות החשמל. בנוסף, הוא תורם לתחושה מרחבית ומהווה פתרון מצויין במקרים של חללים קטנים, ואף ניתן להתקין אותו בגגות רעפים, ליהנות מהשמש החמימה בימים קרים וגם מאור טבעי ונעים.

ההבדל בין איטום סקיילייט לבין זיגוג סקייליט ושיטות אחרות

בעוד ששיטות כמו חיפוי קירות הוא בחלקיו האנכיים של המבנה, איטום סקיילייט מותקן לרוב בגגות. לכן, חשיבות האיטום גדולה אפילו יותר במקרה זה, מאחר שהוא בא במגע עם כמויות גשם רבות יותר, המגיעות אליו היישר מלמעלה. במקרה בו האיטום או זיגוג סקיילייט פגום, הוא לא ייספג אנכית כמו בקיר, ולא יטפטף במורד קיר, אלא לתוך המבנה. בשורה התחתונה, זה לא צריך למנוע מכם לחשוב על התקנתו, אלא להיפך, זהו אלמנט מבני המשלים את קירות המסך ומספק יותר אפשרויות: להתקין את אחד מהם או את שניהם יחד, בשילוב הנקודות המתאים ביותר במבנה. מבין השניים, סקיילייט בדרך כלל פשוט בהרבה לתכנון והתקנה וגם זול יותר. כמו כן, הוא מאוד גמיש באפשרויות: ניתן להתקין אותו בגגות מסוגים שונים, בעליות גג ועוד. ניתן גם לפתוח אותו, דבר שלא רלוונטי בחיפוי מסוג קירות מסך.

תיקון סקיילייט: שיקול הכספי לטווח הארוך

כידוע, בניינים עלולים לאבד חום רב בגלל פגמים שונים באיטום. לכן, איטום סקיילייט הוא בין פעולות התחזוקה החשובות ביותר, המגבירות את הסיכוי למיצוי ההשקעה. סוג איטום זה אמנם מכסה שטח קטן הרבה יותר מאשר למשל קירות מסך זכוכית, אבל עדיין, פגמים בו ובאיטום שלו עשויים להיות משמעותיים. זוהי דוגמה אחת לשיקולים כספיים הנכנסים להתקנת חלונות. ראוי לציין, כי תיקונים מסוג זה נדרשים לעיתים רחוקות, אם בכלל, כך שבאופן כללי, מדובר על מוצר המותקן ומשרת אתכם נאמנה, במשך שנים רבות. כלומר, ישנה השקעה כספית חד פעמית, על רכישה ועל התקנה.

ישנו למעשה גם היבט של רווח כספי כתוצאה מהתקנת איטום סקיילייט. לא רק שחוסכים בחשמל, אלא גם מעלים את ערך המבנה להשכרה או למכירה. אם אין לכם מרכיב כזה בבית או במבנה עסקי, תוכלו לדמיין ולהתרשם מתמונות ולהבין עד כמה הדבר מרשים ומשדרג את המראה, וכל זאת, בהשקעה הנחשבת קטנה. לכן, פעולת האיטום החד פעמית לא צריכה להשפיע הרבה על הכדאיות בטווח הארוך.

אגב, ניתן להתקין מוצר כזה גם במטרה לשרת מטרות נוספות (מעבר לכניסת אור), וכך מקבלים עוד תועלות פונקציונליות, למשל, יכולת לאוורר את המקום באמצעות פתיחת סקיילייט, לשחרר עשן דרכו במקרי הצורך או לצאת דרכו לחלק אחר במבנה. באמצעות כך, חוסכים בצורך להשקיע כספית בפתרונות אחרים למטרות אלה.

תיקון של נזילות באמצעות זיגוג סקיילייט

הצורך בחידוש איטום סקיילייט, כמו גם איטום קירות מסך הוא לא המקרה היחיד של תקלה אפשרית. תיקון סקיילייט עשוי להידרש גם במקרה בו נגרם לו נזק ישיר מסוג כלשהו, או כאשר ישנה פשוט תקלה במוצר עצמו. סקיילייט נפתח מתאפיין במנגנון מורכב יותר מאשר קבוע, ולכן, באופן עקרוני, הוא עשוי לסבול אפילו יותר מתקלות לעומת סקיילייט קבוע. כך למשל, תקלת נזילות בסקיילייט עשויה להיות עקב פגם בייצור או מסוג המתפתח עם הזמן.

יחד עם זאת, מדובר לרוב על מוצר איכותי המגיע למקום ההתקנה במצב חדש, טוב ותקין, ולא אמורות להיות בו תקלות. התקנה איכותית שלו משלימה את התמונה. באופן טבעי, החיבור בין המוצר לבין המבנה הוא מסוג הדברים בהם עשויות להתפתח תקלות. כמובן, תיקון סקיילייט צריך להתבצע רק על ידי מקצוענים המוכשרים לכך.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר