שיקום קירות

איטום קירות לבידוד ונגד חדירות מים

איטום קירות

מערכת איטום קירות יעילה היא הדרך הטובה ביותר לבודד את הבית מפני חום וקור, לחסוך באנרגיה ולמנוע כניסה של מים לתוך המבנה. בשנים האחרונות החלו להיכנס לישראל מגוון רחב של פתרונות לאיטום קירות כחלק בלתי נפרד לתהליכי הבניה הירוקות ובמסגרת שיקום מבנים. יש כל מיני שיטות וכל מיני מערכות לבצע איטום קירות בין אם מדובר בבניין ישן שזקוק לחידוש המערכת ובין אם בבניין חדש שרק נבנה. למשל, יש מערכת שמתבצעת באמצעות חומר המכונה פוליאסטורן או קלקר שנבדק על ידי מכון התקנים בישראל ונמצא כאחד החומרים הכי יעילים לבידוד ולאיטום. על גבי המערכת הזו אפשר לחפות את הבניין בכל חומר שרוצים.

 

איטום קירות – למה זה חשוב כל כך?

אחת הבעיות הכי קשות של מבנים וחללים ולא משנה אם מדובר בבית מלון, מרתף, חדר כושר או מרפאה היא מים. מים אשר דולפים מחוץ אל תוך המבנה יכולים להרטיב את הקירות הפנימיים בעיקר כאשר מדובר בקירות חיצוניים שעברו חיפוי קירות חוץ  בטיח או באבן. אם לא מטפלים ברטיבות, המים יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך ולהוביל להיווצרות של עובש, קילוף של הקירות, בעיות חלודה ועוד.

 

איטום קירות – מדוע נוצרת שחיקה?

ככל שהשנים עוברות, מעבר המים בעצם שוחק את מערכת האיטום. יש כל מיני סיבות שיכולות לגרום לשחיקה ולביצוע שיקום איטום קירות. למשל, כשלים בעבודות האיטום המקוריות, נזקי מזג האוויר, תנודות של המבנה ועוד. כאשר מגלים שיש בעיית איטום מעטפת בניין, מאוד חשוב לשים לב לזה, לאתר את הבעיה ולטפל בה ביסודיות.

מניעת חדירה של מים תסייע תסייע לשמור על אורח החיים של המבנה לאורך זמן רב יותר. איטום קירות זה בעצם תהליך שבו אוטמים את הקירות החיצוניים של המבנה.

איטום קירות – הבעיה והפתרון

  • סדקים המופיעים על קירות חיצוניים – סדקים אלו פוגעים במבנה הן מבחינה בטיחותית והן מבחינה אסתטית. יש שלושה סוגים של סדקים: 1. סדקים דקיקים הנוצרים על שכבת הטיח והפתרון הוא בעצם לחרוץ את הסדקים ולמלא אותם בחומרים מיוחדים. לאחר מכן משייפים את אזור המילוי וצובעים את הקיר בצבע אקרילי. 2. סדקים רחבים נימיים – חוצים את כל הקיר (לא תמיד זה נראה לעין). מופיעים בין בלוקים או ביציקות בטון. את הקירות הללו אוטמים בעזרת חומרים אקריליים.
  • סדקים עובדים – מתקדמים ומתפשטים כל הזמן, מופיעים לאורך המבנה, בחיבורים על השלד, בנקודות חיבור ובין הבלוקים. מטפלים בסדקים אלה על ידי חשיפה שלהם מתחת לטיח, ניקוי בלחץ מים ויצירת תפרים עם דיסק יהלום.
    לאחר מכן מזריקים חומר מיוחד, מטייחים ומסיידים את הקיר.
  • איטום קירות אבן – אמנם האבן נחשבת לעמידה במיוחד אך גם אבנים יכולות להיסדק או ליפל.
    כשלים באיטום של קירות חיצוניים שחופו באבן מסוכנים לציבור. חשוב לתחזק מבנים כאלה ולחזק את שטח האבנים כל כמה שנים.

 

 

שתף את הכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

הפופולריים ביותר

עבודות איטום בסנפלינג

עבודות איטום בסנפלינג – כך זה מתבצע למערכת האיטום יש השפעה ניכרת על איכות החיים שלנו. היא זו שתקבע האם ומתי מים