ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

Net protection in industrial building construction site

מהי רשת בטיחות לאתר בניה וכיצד היא מצילה חיים?

רשת בטיחות לאתר בניה

רשת בטיחות לאתר בניה נחשבת לאמצעי בטיחות חדיש (במיוחד בהשוואה למעקות ולגדרות) ולכן, סביר להניח כי היא מוכרת פחות לעוסקים בתחומי הבניה השונים. כיום, מרבית הרשתות המותקנות באתרי בניה הן רשתות הצללה שמטרתן מניעת פיזור האבק והסתרת הפעילות המתבצעת במבנה. קל מאד להתבלבל בינן לבין רשת בטיחות לאתר בניה, אבל ההבדלים ביניהן הם גדולים למדי, שכן רשתות הצללה אלו הן רשתות ארוגות חלשות מאד, עמידותן קצרה והן אינן מיועדות להגנה מפני נפילת חפצים מהגובה, על אחת כמה וכמה שהן אינן מסוגלות למנוע תאונות נפילה של עובדים, חס וחלילה כאשר מבצעים עבודות בגובה.

מהי רשת בטיחות לאתר בניה?

רשת בטיחות לאתר בניה תהיה רשת המיוצרת, למשל, מחבל פוליאתילן שקשור באופן היוצר תאי רשת שגודלם מתאים למטרת מניעת מעברם של חפצים העלולים ליפול דרכם. רשתות כאלה הינן בעלות עמידות גבוהה מאד בפני קריעה ומשקל, אשר משתנה על פי עוביים של החבלים מהם עשויות הרשתות ובהתאם לגודלם של תאי הרשת המרכיבים אותה. בנוסף, עמידות רשתות הבטיחות הללו בתנאי מזג אוויר שונים, קרינת UV, רוחות, חמצון, אש וכימיקלים רבים. הן רב-פעמיות, ויכולות לשרת את העובדים באתר הבניה לאורך זמן.

רשת בטיחות לאתר בניה – אז מדוע לא כולם משתמשים בה?

אם נהיה כנים וישירים באופן מחריד – הדבר נגרם בעיקר בשל שני גורמים. הראשון בהם הוא חוסר מודעות לקיומן של הרשתות וליתרונותיהן הרבים על האמצעים הננקטים כיום. למשל, רשתות בטיחות אינן פוגמות בחופש תנועתם ופעילותם של העובדים למשל בעת איטום קירות חיצוניים גבוהים, וזאת, בניגוד למערכת הצמ"א המיועדות לעבודה בגובה. הסיבה השנייה, היא דומה לסיבות לאי נקיטתם של מרבית אמצעי הבטיחות – ניסיון לצמצם בעלויות הבניה ככל שניתן, לעיתים קרובות, גם על חשבון בטיחות אתר הבניה, העובדים בו והעוברים והשבים בסביבתו.

מדוע דווקא רשת, ולא משטח קשיח, למשל?

כאשר משתמשים במשטח קשיח לבלימת נפילות חפצים באתרי הבניה, ההגנה שתתקבל אינה אופטימלית. זאת, מאחר וכאשר חפץ כלשהו נופל הוא צובר תאוצה שגורמת לחפץ הנופל לחדור את המשטח ולהמשיך בנפילתו, או, לחילופין, לניפוץ החפץ הנופל ולנפילת רסיסיו (במקרים של נפילת חפצים שהם גם כבדים וגם שבירים, למשל, בלוק עשוי בטון). לעומתו, רשת הביטחון פרושה ומחוזקת היטב סופגת את תאוצת הנפילה ובולמת את נפילתו של החפץ או רסיסיו, מבלי להותיר להם את ההזדמנות לנתר אל מחוץ לשולי הרשת.

 

ניתן, בביטחון מלא, לומר, כי מלבד השימוש באמצעי הבטיחות האישיים הנדרשים על פי החוק (כרתמות והקסדות), כל אתר בניה המכבד את עצמו ודואג לבטיחות העובדים בו בעת שיפוץ או שיקום מבנים, יוכל להיתרם מהוספת רשת לאתר בנייה כאמצעי הבטיחות הנוספים שיספקו מערכת הגנה ובטחון, הן לעובדים שבתוך אתרי בניה והן לעוברים ושבים העוברים מחוץ להם.

 

שתף את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
הפופולריים ביותר