ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

עבודות גובה בסנפלינג

עבודות גובה בסנפלינג לשיקום מבנה מוסדי או מגדל

על עבודות גובה בסנפלינג

אין ספק שבשנים האחרונות אנו עדים לקשת רחבה של חידושים בתחום הבניה והשיפוצים.
הדבר בא לידי ביטוי במגוון של מישורים, בין אם בחומרי העבודה בהם היום עושים שימוש, בזמנים שבהם לוקח להרים פרויקט, ובין אם בידע שקיים היום.
אחד החידושים הללו אשר עשו מהפכה של ממש נקרא עבודות גובה בסנפלינג.

למעשה, מה שבעצם עשו זה לקחת את ספורט הסנפלינג – טיפוס על הרים ומקומות גבוהים באמצעות רתמות וציוד מיוחד – שילוב בין ספורט אקסטרימי אתגרי לבין אהבה לטיולים וצפיה בנופים מרהיבים, והעתיקו אותו לתחום הבניה, השיפוצים, שיקום מבנים ועבודות בגובה.

העבודה בסנפלינג עוזרת לנו לייעל תהליכים, לקצר את זמני העבודה ויחד עם זאת לשמור על בטיחותם של העובדים בגובה, עבודה אשר נחשבת למסוכנת מבחינה בטיחותית.

עבודות שמגיעות לגבהים חדשים

ובכן יש המון פעולות שאפשר לעשות בעזרת סנפלינג כמו למשל להתקין מערכות אלומיניום וזכוכית במעטפת של הבניין, איטום בסנפלינג לצורך שיקום וחידוש מערכת האיטום, לאתר חדירות של מים הגורמים לנזילות או רטיבות ולמצוא את הפתרונות המתאימים ועוד.

בנוסף, בעזרת עבודות בגובה בסנפלינג ניתן לחזק ולהחליף חיפויי אבנים או אריחים במעטפת החיצונית של הבניין.
כמו כן לבצע זיגוג במשקלים גבוהים ולדאוג לאחזקת קירות חיים.

כל עבודה נעשית בשלבים ובדרך אחרת. למשל, כאשר יש צורך לאטום את הקירות החיצוניים במבנה, קודם כל עושים בדיקה יסודית וספציפית כדי לראות את המצב של הבניין.
לאחר מכן, בודקים אם חדרה רטיבות ואם כן עד כמה זה הגיע עמוק לתוך הקירות של המבנה.

בשלב הבא מייבשים את כל החלקים הרטובים, מנקים ובודקים את המיקום של כל האזורים הרופפים.
בשלב הבא מבצעים אטימה מחדש עם חומרי איטום מיוחדים.

 

עבודות גובה בסנפלינג

איך בוחרים חברה לביצוע עבודות גובה בסנפלינג?

עבודות בגובה בסנפלינג נכנסות תחת הקטגוריה של עבודה בגובה.
לכן רק מי שהוסמך לביצוע עבודות בגובה רב ועבר הכשרה ספציפית לכך, יכול לעסוק בתחום.

אחד הדברים הכי חשובים במסגרת עבודות גובה בסנפלינג הוא לוודא שלחברה יש את כל האישורים לעבודה בגובה ושהיא עובדת על פי התקנים.
חשוב לבדוק שלכל הצוותים יש תעודות הסמכה החתומות על ידי משרד התעשייה המסחר והתעסוקה אגף הפיקוח על העבודה.

בנוסף הצוות מגובה בציוד בדוק חדש ומקצועי. חשוב לבדוק שכל העובדים עברו הכשרה מתאימה וכי הציוד הוא בטיחותי, חדיש ומתוחזק כהלכה.
בנוסף, יש לבדוק את רמת הניסיון והמקצועיות של החברה ולבחור בבעלי מקצוע המתמחים בביצוע העבודה לה אנו זקוקים באופן ספציפי.
כך גם לגבי עבודות נוספות בתחום שיקום מבנים, כגון חיפוי קירות חוץ, וכדומה.

הסנפלינג מציע מספר יתרונות מוחשיים:

  1. מאפשר הגעה לאזורים בהם רמת הנגישות נמוכה או בעייתית
  2. מאפשר לעבוד בצורה נוחה
  3. מקצר משמעותית תהליכים וזמנים
  4. בחלק מהמקרים, העבודה עם ציוד סנפלינג מוזילה עלויות

לסנפלינג יש יתרונות שונים כפי שהזכרנו. אחד מהם, הוא היכולת להגיע למקומות גבוהים במיוחד. ציוד הרמה מסוגים שונים, כמו במות הרמה או מנופים, הם יקרים ומסורבלים יותר, ככל שהם נדרשים להגיע גבוה יותר. גם יש להם במילא מגבלת גובה. פיגומים הם תחליף נוסף, אבל מסורבל במיוחד וגוזל זמן בהקמה. בשונה מהם, טכניקת הסנפלינג היא למעשה גישה שפועלת מלמעלה למטה. לכן הגובה כמעט ולא משנה כאשר משתמשים בה. הציוד שנדרש עבור סנפלינג הוא ציוד מועט וזול במיוחד ועלותו לא מושפעת משמעותית מהיבט כמו גובה. עבור עבודות גובה בסנפלינג בניין צריך להיות כמובן גבוה בכדי להצדיק זאת. כאשר מדובר על מבנים מוסדיים נמוכים במיוחד, ייתכן שאפילו סולם יספיק. מצד שני, עבור מבנה מוסדי רב קומות ובוודאי מגדלים עסקיים, חייבים עבודה בגובה רב.

היבט חשוב נוסף, הוא שמעוניינים לצמצם את ההפרעה לשימוש במבנה. מאחר שמדובר על עסקים, לרוב לא הייתם רוצים לתפוס מקום ברחבה שמסביב למבנה, עם מנופים, במות הרמה וכדומה. פיגומים הם פתרון שגם תופס מקום וגם מכער את חזית המבנה. בשונה מכך, עבודה בסנפלינג כרוכה בהפרעה מינימאלית לפעילות העסקית השוטפת.

ניתן במידת הצורך גם לשלב שיטות גישה שונות. אפילו מבחינה זו יש יתרון לסנפלינג, מאחר שהוא לא מפריע לשיטות אחרות. יכולים להיות למשל פיגומים למטה, לצד עבודות איטום בסנפלינג למעלה. ואכן, סנפלינג משמש במקרים רבים, לשם הגעה למקומות אליהם לא נוח או לא מעשי להגיע בשיטות אחרות.

מתי דרוש לבצע עבודות איטום בסנפלינג?

עבודות גובה בסנפלינג לשם שיקום מבנה מוסדי או מגדל, נדרשות במסגרת תחזוקה שגרתית או במקרים מיוחדים. התחזוקה עשויה לקחת בחשבון את העמידות של חומרי האיטום השונים ואת התנאים שבהם הם יעמדו מבחינת מזג אוויר ובכלל. בהתאם לכך, עשויים להזמין מומחים לבדוק את המבנה בכל זמן מוגדר ולשפץ את כל מה שדרוש זאת. מבחינת עבודות גובה בסנפלינג בניין עשוי להיפגע גם באופן לא צפוי, אשר ידרוש גם הוא עבודות איטום בסנפלינג או עבודות שיקום מסוג אחר.

המבנה שמעוניינים לשקם עשוי להיות במצב כזה, שבו הנזק לקיר גורם לנזקים משניים (מרטיבות בדרך כלל) או שיש סיכון גדול לנזק משני כזה. במקרים אחרים, השיקום מתבטא בתיקונים בעלי ערך אסתטי בעיקר. גם היבט זה משמעותי, מאחר שאנו מדברים על עסקים ועל מראה הקירות החיצוניים של המבנים שלהם.

עוד היבט חשוב, לגבי נכסים שבבעלותכם, הוא שמצב הקירות מתבטא בערך הנכס למכירה או השכרה. מצד שני, שיקום עשוי לא רק לתקן אלא גם לשפר את המצב המקורי ובכך, להשביח את הנכס ולהעלות את ערכו.

שימו לב! חברת as-pro פועלת בשוק המוסדי ציבורי, וכיום לא מספקת שירותים ללקוחות פרטיים.

שתף את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
הפופולריים ביותר