חיפוי קירות חוץ: למה זה נחוץ?

תוכן עניינים
IMG-20190320-WA0043

תפקידו של חיפוי קירות חוץ הוא לשמור על איטום קירות חיצוניים לשמש לביצוע שיקום של הבניין המוסדי, ולהגן עליהם מפני נזקי מזג אוויר כמו גשמים, רוחות, שמש, לחות ונזקי הזמן. כמו כן, חיפוי חוץ מונע התפתחות של פטריות, טחב ועובש בקירות החיצוניים של המבנה המוסדי או הבניין. מעבר לפונקציונאליות, חיפוי לקירות חוץ תורם גם למראה המבנה. חיפוי הקירות מסייע לשמור על מראה נקי, אסתטי וייחודי, ולרוב גם ישפיע על רמת הגימור ואיכות האיטום של הבניין.

חיפוי קירות חוץ: מתי הוא מתבצע ואיך הוא נעשה?

חיפוי קירות חוץ נערך לראשונה כאשר בונים את המבנה, בשלב עבודות הגמר. יחד עם זאת, לא משנה עד כמה נשקיע בחיפוי איכותי וברמת גימור גבוהה עם דגש על חומרי עבודה מתקדמים בעת תהליך הבניה עצמו, עדיין הזמן עושה את שלו. בשלב כזה או אחר, הבניין יהיה זקוק לעבודות שיקום ותחזוקה במטרה לשמור על הקירות הפנימיים מפני חדירה של מים. שכן, מצב כזה של חדירת מים יכול לגרום לנזילות ולחולל נזק בלתי הפיך.

כיום נהוג לחפות קירות חוץ עם זכוכית או אלומיניום בעיקר. חיפוי מחומרים אלו נחשב לא רק לעמיד מאוד, כי אם גם לאסתטי במיוחד. חיפויים אלו מעניקים למבנה מראה יוקרתי ואלגנטי, וגם קל מאוד לנקות ולתחזק חיפוי קירות העשוי מחומרים אלו. יתרה מכך, בעזרת חיפוי קירות אלומיניום ניתן ליישר קירות שהתעקמו וליצור חזית אחידה ויפה במבנים ובניינים. במידה ואתם חושבים שיכולה להיות לכם רטיבות העלולה לגרום לצורך בביצוע חיפוי קירות, תוכלו לקרוא את הכתבה הזו בנושא איתור חדירות מים במעטפת הבניין.

חיפוי קיר חוץ לשוק המוסדי

חיפוי קיר חוץ בפרויקטים כמו משרדים, בנייני מגורים או מגדלים גדולים נעשה הן במטרה ליצור מעטפת חיצונית אסתטית למבנה והן בכדי  ליצור הגנה ובידוד איכותיים מפני פגעי מזג האוויר ומניעת נזילות ורטיבות או איטום קיר מסך חוזר. את בחירת החיפוי עושים בדרך כלל בשלב עבודות הגמר בתהליך הבניה או כאשר מחליטים לבצע עבודות שיפוץ מקיפות כמו למשל חידוש של מעטפת המבנה. החיפויים הפופלאריים היום בעולם הציבורי הם חיפויי אלומיניום או חיפוי זכוכית.

חיפוי קירות חוץ

שיקום חיפוי קירות חוץ בסנפלינג: איך זה עובד ומהם היתרונות?

אין זה משנה באיזו דרך המבנה בו אתם גרים או עובדים מחופה, אחת הדרכים היעילות לבצע שיקום מעטפת בניין היא בשיטה הנקראת "סנפלינג", אשר הופכת את התהליך להרבה יותר מהיר, קל ולא פחות חשוב מכך – בטיחותי. זאת בשונה מהשיטה המיושנת בה מבצעים שיקום חיפוי קירות באמצעות פיגומים, מה שפוגע באורח החיים של הדיירים ומגביל אותם, גורם לנזקים לגינה ולחצר, מה גם שתאונות עבודה רבות התרחשו בעקבות עבודה על פיגומים, במהלך עבודות איטום בסנפלינג מבצעים את תהליך השיקום באוויר באמצעות סנפלינג ובמות הרמה מיוחדות וייעודיות. בצורה זו לא רק שתהליך העבודה מתקצר בצורה משמעותית והופך להיות באופן יחסי חיפוי קירות חוץ זול, אלא גם האיטום עצמו נעשה בצורה מקצועית, יסודית וברמת גימור גבוהה. חיפוי קירות הוא תהליך המחייב צוות עבודה מיומן. אז כיצד מתבצע התהליך?

התהליך מתבצע כך שצוות עובדים מנוסה ומוסמך לעבודה בגובה ולביצוע עבודות שיקום קירות חוץ מטפל בכל תהליך האיטום. ומנגד בעל מקצוע נוסף מסייע להם בהגשת החומרים והכלים. בשלב הראשון בעל המקצוע יאתר את מקור הבעיה, יבין את מידת הנזק ויקבע תכנית עבודה מתאימה. לאחר מכן, הצוות מייבש את הקירות, מטפל בסדקים ובטיח שהתפורר ומפנה את החומרים שכבר לא יכולים לשמש אותנו. לבסוף אוטמים באופן הרמטי את הקירות ומשלבים את החיפוי.

איך יודעים שהמבנה זקוק לשיקום חיפוי קירות חוץ?

יש כמה רמזים שיכולים להעיד על כך שהמבנה זקוק לשיקום הקירות החיצוניים. הרבה פעמים מה שקורה זה שעל הקירות הפנימיים מופיעים סימני רטיבות בקיר מסך או מגלים סימני התנפחות אלו הן בהחלט אינדיקציות טובות לכך שמים באים במגע עם הקירות החיצוניים.

זה קורה מאחר שהמים עוברים דרך סדקים ישירות אל הקירות הפנימיים, מה שגורם לפגיעה במערכת האיטום והבידוד של המבנה. בנוסף, רטיבות זו יכולה, כאמור, לגרום להופעה של עובש בקירות הפנימיים וגם להדיף ריח רע. פעמים רבות המים יוצרים סדקים בקירות ואז הם חודרים לשטח הבטון המזוין. בתוך הבטון יש ברזלים שמטרתם לשמור על חוזקו של המבנה. ברגע שהם מחלידים כתוצאה ממגע במים הם מתנפחים ודחופים את הבטון כלפי חוץ. כל זה גורם להופעה של סדקים מה שעלול להוביל למצב שבו יש צורך בשיקום הבטון כולו.

אז אם אתם מבחינים ברטיבות בקירות הפנימיים של המבנה או מגלים בהם לפתע התנפחות או בועות, ייתכן מאוד שיש צורך לבצע חיפוי קירות חוץ של המבנה. חשוב לזכור שככל שמקדימים לטפל ברטיבות ובלחות, כך היקף הנזק קטן יותר וגם עלות העבודה. אם דוחים את עבודת האיטום והחיפוי, הנזק יכול להתפשט, לחולל נזק רב ואף לסכן את חיי כל מי שחי או עובד במבנה.

למה כדאי לשים לב בעת בחירת חיפוי חוץ למבנים?

להלן דגשים חשובים בעת הבחירה:

  • עמידות: בעת בחירת החיפוי לקירות חשוב לבחור בחיפויים עמידים, חזקים ומבודדים, שכן בראש ובראשונה החיפוי נועד להגן על המבנה ולספק איטום מקסימלי לטווח הארוך. כאשר מדברים על עמידות יש לוודא שהחיפוי עמיד בפני מזג האוויר; שקרני השמש לא יגרמו לצבע החיפוי לדהות ושהגשם לא יסדוק אותו.
  • סגנון ועיצוב: כיום יש שפע של סוגי חיפוי קירות ואפשר לבחור מבין כמה חומרים וסוגים. חשוב להתאים את החיפוי למבנה, אך לא פחות חשוב מכך, שהוא גם יתאים לסביבה בה המבנה מוצב. אם מדובר בסביבה אורבנית, כדאי להעדיף חיפוי קירות חוץ מודרני. אם מחפים קירות חיצוניים בסביבה כפרית, מוטב לבחור חיפוי קירות שיתכתב עם הסביבה הכפרית. בנוסף, יש לתת את הדעת גם לגודל יחידת החיפוי ולהתאים גם את הגודל של היחידות למבנה וגם לסביבתו. דעו כי כדי להתאים את סוג החיפוי לסביבה.
  • קלות תחזוקה: היבט נוסף שכדאי לתת עליו את הדעת הוא עניין התחזוקה. כדאי מאוד לבחור חיפוי קירות חוץ מחומרים שקל לתחזק ולנקות אותם. אחרי הכול חיפוי חוץ הוא בחוץ, וכיוון שכך הם פני הדברים, חיפוי קירות חשוף לאבק ולכלוך. לכן, כדאי להעדיף חיפוי קירות חוץ מודרני של אלומיניום, או חיפוי קירות חוץ זכוכית, שאלו הם  חומרים הידועים בקלות התחזוקה ובקלות הניקוי שלהן.

היתרונות של קירות חוץ מאלומיניום בשילוב זכוכית

בשנים האחרונות החלו לחפות קירות חיצוניים באמצעות שימוש במערכות מיוחדות שמיוצרות במפעלים חיצוניים בשילוב שניים מחומרי הגלם הטובים והאיכותיים ביותר בתעשייה, אלומיניום וזכוכית. לקירות חוץ אלו יש כמה יתרונות הן בפן האסתטי עיצובי והן בפן הפרקטי.

  1. עמידות: אין צורך לבצע תחזוקה לא של חומר האלומיניום ולא של חומר הזכוכית. החומרים עמידים לכל מזג אוויר לצורכי איטום קירות: שמש, רוח, גשם, ברד ולכן הם מצויינים לשימוש כמו חיפוי חיצוני. בנוסף, מדובר בחומרים מאוד חזקים.
  2. קלות התקנה: בשונה מחיפויים אחרים, הרבה יותר קל, מהיר ופשוט להתקין חיפויי אלומיניום וזכוכית. בדרך כלל המערכות הללו מגיעות מוכנות והן מותקנות באופן מודולרי.
  3. אסתטיקה: השילוב בין האלומיניום וזכוכית יוצר לפרויקט מראה דקורטיבי מרשים ויוקרתי המתאים לאופי המודרני שבו בונים היום בעידן שלנו.
  4. אנרגיה: מכיון והחיפוי יוצר מראה שקוף אפשר לנצל בצורה אופטימלית את האור הטבעי וכך לחסוך באנרגיה בתוך המבנה.
  5. מונע רטיבות: השימוש באלומיניום וזכוכית מסייע למנוע חדירה של מים לטווח הארוך מה שבעצם מגן על המבנה מבפנים.

אנו בחברת אספרו מתמחים זה זמן רב בביצוע עבודות חיפוי קירות חוץ במבנים ובמעטפות של בניינים מוסדיים, והצוות שלנו מונה שורה של מומחים בביצוע עבודות בגובה. היכולת הטכנית הגבוהה שלנו, לצד הניסיון הרב שצברנו, מאפשרים ללקוחות שלנו ליהנות מפתרונות מקצועיים ברמת גימור גבוהה ומבטיחים הגנה מלאה לאורך זמן. הצוות שלנו ערוך להתמודד עם כל בעיה, ואנחנו יודעים להתאים פתרונות יצירתיים גם לאתגרים בלתי שגרתיים. ראוי לציין, כי אנו גם מציעים שירות חיפוי קירות חוץ.

אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ בכל הנוגע לנושאים של שיקום מבנים, חיפוי, ייצור והרכבת מערכות אלומיניום וזכוכית ועוד.

**שימו לב, אנחנו לא מספקים שירותים ללקוחות פרטיים בשלב זה.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר