ראשון לציון 7535312

מענה אנושי 24/7

Damage caused by damp and moisture on a ceiling

איתור רטיבות במעטפת הבניין

איתור רטיבות – כיצד זה מתבצע ואיך מטפלים?

אומרים שמים מהווים ברכה. הם משפיעים על היבול והתבואה ברחבי העולם, סביבת החיים הטבעית של יצורים רבים כל כך והרי אחוז גבוה מהגוף שלנו בני האדם מורכב ממים. יחד עם זאת, מים יכולים במקרים מסוימים לגרום לנזק בלתי הפיך, כמו במקרים המצריכים איתור רטיבות במעטפת הבניין.

המאמר הבא יעסוק באיתור רטיבות בהקשר של שיקום מבנים וקירות חיצוניים. למעשה, אחד הדברים שלא הרבה אנשים יודעים הוא שקיים קשר ישיר בין איתור רטיבות במעטפת הבניין לבין מערכת האיטום של המבנה. במקרים בהם המים חודרים דרך הקירות החיצוניים של המבנה, קודם כל יש צורך לבדוק את מערכת האיטום בבניין.

 

קיים הבדל ניכר בין רטיבות שמגיעה כתוצאה משכבות איטום פגומות לבין רטיבות שמגיעה מהצנרת למשל. אחת הטעויות שאנשים עושים היא לתקן את הקירות הפנימיים, לפני שמאתרים את מקור הרטיבות ואז הרטיבות פשוט חוזרת פעם אחרי פעם.

 

איתור רטיבות – מהן הסיבות לרטיבות בקירות חיצוניים?

רטיבות בקירות חיצוניים יכולה להיגרם מכמה סיבות. הראשונה היא איטום בגובה של קירות שנעשה בצורה לקויה. כל קיר חיצוני ואין זה משנה מה החומרים מהם הקיר עשוי או מה החיפויים שלו עטוף במעטפת איטום.

 

ברגע שהמעטפת פגומה, מה שקורה הוא שהמים חודרים את המעטפת החיצונית ומגיעים לחלק הפנימי של הקיר.

 

הרבה פעמים זה קורה בגלל התקנה לא נכונה של מזגן או אפילו חלונות. סיבה נוספת שיכולה לגרום לרטיבות היא איטום לקוי של הגג. כשהגג לא אטום בצורה מספקת, המים חודרים דרכו ומתחילים להתפשט לכל מיני מקומות.

 

הכיוון של המים הוא מלמעלה למאה ואז הרבה פעמים אנחנו רואים רטיבות בקירות הפנימיים. סיבה נוספת שיכולה לגרום לרטיבות היא כתוצאה מנזקי הזמן. החומרים עצמם נחלשים ואז נוצרים כל מיני סדקים במבנה הישן. גם נזקי מזג האוויר כמו לחות, שמש, רוח וגשם מייצרים סוג של בלאי טבעי בקיר.

 

דגשים המסייעים באיתור וטיפול הרטיבות

אנשים רבים בטוחים שהמיקום של המים זה גם המיקום לבעיה. העניין הוא שאם יש רטיבות באזור כלשהוא, מדובר באזור שבו הבעיה יצאה החוצה ולא במקור שלה. הרבה פעמים, הבעיה מרוחקת כל כך מהמקור שלה. לכן, קודם כל צריך לאתר את הרטיבות בעזרת כל מיני טכנולוגיות מתקדמות כמו למשל מצלמה תרמית. מצלמה זו פועלת על הפרשי טמפרטורות. כלומר ככל שאזור מסוים רטוב יותר, כך הוא קר יותר. ברגע שמאתרים את מקור הרטיבות, ניתן לקבוע תכנית עבודה לטיפול באזור.

כשמדובר בבעיה באיטום ולא בנזילה מהצנרת, צריך לאטום את האזור עם חומר מתאים ולצפות אותו מחדש. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בבעל מקצוע המתמחה באיתור נזילות ושיקום קירות חיצוניים, איטום בסנפלינג וכדומה, זאת במטרה שהבעיה לא תחזור על עצמה שוב ושוב. ניתן להיעזר באנשים שאתם מכירים וסומכים על דעתם או לחפש המלצות ברשת האינטרנט.

חברת as-pro הינה חברה מקצועית הפועלת בשוק המוסדי-ציבורי. פנו אלינו לקבלת יעוץ ושירות!

שתף את הכתבה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
הפופולריים ביותר