חיפוי אלומיניום לקירות חוץ: מדוע זה כדאי?

תוכן עניינים
חיפוי אלומיניום

חיפוי קירות חיצוניים הפך להיות דבר מאוד נפוץ בשנים האחרונות, כאשר החומרים הקלאסיים ששימשו לכך בעבר (זכוכית, ברזל, אבן) מוחלפים בימינו יותר ויותר על ידי אלומיניום. מה גורם לרבים להעדיף אלומיניום על פני החיפויים הקלאסיים הישנים? באלו מקרים חיפוי אלומיניום מתאים במיוחד? ומהם המחירים של ביצוע פרויקט שכזה? הנה כל התשובות.

 

מדוע כדאי ליישם חיפויים לקירות חיצוניים?

קשה מאוד לשנות את התפקוד והמראה של קירות חיצוניים של מבנה. משום שכך, ניתן להימנע משינויים מרחיקי לכת ולמעשה לחפות את הקירות בחומרים אחרים, ממש כמו שמחפים רצפה באמצעות פרקט או קירות פנימיים עם קרמיקה. החיפוי מעניק לקירות החוץ תכונות חדשות שלא אפיינו אותם קודם לכן, וכאשר מדובר על חיפוי אלומיניום, כפי שתגלו מייד, התכונות הן פנטסטיות וכאלה שלא ניתן להשיג באמצעות חומרים אחרים. בכל אופן, על מנת שתוכלו להשיג את התוצאה הרצויה, כדאי להתייעץ עם יועץ אלומיניום מנוסה אשר יוכל להציג לכם את האפשרויות המתאימות ביותר עבורכם.

 

אז למה דווקא חיפוי אלומיניום?

מדוע כדאי לכם להעדיף חיפוי אלומיניום ולא כזה אשר עשוי ממתכת, פסיפס, אבן ירושלמית או פשוט לטייח מחדש את המבנה? ובכן, התשובה נעוצה בתכונות האלומיניום הייחודיות שמאפשרות שימוש מושלם בה בתנאי חוץ. האלומיניום הינה מבודדת היטב מפני חום וקור ועמידה לחלוטין לאקלים הקשוח של מדינתנו. על כל זאת ועוד, לוחות האלומיניום מצופים בשכבת הגנה וצבועים בצביעה אלקטרוסטטית שמייתרת את הצורך בתחזוקה כלשהי לאורך שנים רבות, כך שאפילו אין שום צורך לנקות את החיפויים, כי הם אינם סופחים על גביהם פיח, אבק או לכלוך. 

בנוסף, משום שמדובר במתכת קלת משקל, ניתן להתקין את סוג חיפוי זה על כל מבנה שהוא. חיפוי חוץ אלומיניום אף מספק יתרונות מרובים מבחינה עיצובית, מאחר וקל מאוד לעבוד עם החומר ולעצב את לוחות החיפוי בכל גוון, טקסטורה, גודל וצורה שרוצים. על גבי האלומיניום גם ניתן ליצור בקלות אלמנטים חזותיים מרשימים, כגון סימני מסחר, לוגו וכיתובים שונים. 

 

חיפוי אלומיניום לקירות חוץ – אילו אפשרויות קיימות?

בבואכם לבחור חיפוי אלומיניום לקירות חוץ תגלו כי מספר האפשרויות רב, כך שניתן להתאים את החיפויים לרצונות ולצרכים שלכם באופן מושלם. חיפוי קירות חיצוניים יכול להיבחר בהתאם לכמה קריטריונים: 

  • גודל הלוחות: ניתן להשתמש בלוחות גדולים מאוד של אלומיניום, על מנת לשוות לקיר מראה חלק ועטוף, או לחלופין, להשתמש בלוחות קטנים יותר שמדגישים את החיבורים ביניהם. 
  • צבע החיפויים: קל מאוד לצבוע אלומיניום כך שמגוון החיפויים הינו רחב ביותר. אפשרות מאוד פופולארית היא חיפוי אלומיניום שחור. צבע זה מאוד מבוקש לחיפוי קירות חיצוניים וזאת במיוחד במבנים שבהם נדרשת ניגודיות גבוהה בין אלמנטים כהים ובהירים. 
  • חיפוי אלומיניום דמוי עץ: זוהי עוד אפשרות מאוד מבוקשת אשר מאפשרת לנצל את מראה העץ האלגנטי מבלי החסרונות שלו הקשורים בתחזוקה, כובד ומחיר יקר. חיפוי קירות חוץ אלומיניום דמוי עץ יכול להיות על בסיס אורן, איפאה, אלון ועוד. 

יתרון נוסף של חיפוי אלומיניום הוא בכך שניתן לשלב את הלוחות גם עם חומרים אחרים, כגון זגוגיות, ברזל ואפילו עץ. ראוי להדגיש, כי אנו גם מבצעים שיקוף ושיפוץ קירות מסך.

 

חיפוי קירות חיצוני אלומיניום: שלבי התכנון וההקמה

על מנת ליישם חיפוי קירות חיצוני אלומיניום יש צורך בעבודה משולבת של מספר אנשי מקצוע. ראשית כל, נבחר סוג האלומיניום המתאים ביותר, כשיש להתחשב לא רק בגודל הלוחות אלא גם בעובי שלהם, מה שחשוב ביותר לצרכי בידוד תרמי ואקוסטי. מעבר לזאת, משתתפים בתהליך גם אנשי איטום, קונסטרוקטורים ואדריכלים, על מנת שכל אחד מהם ידייק את הפונקציונליות של הלוחות, הבטיחות והנראות על הצד הטוב ביותר. לאחר שנבחר סוג החיפוי המתאים, מתחיל  תהליך ממוחשב שנועד לבצע אילוסטרציה לגבי כיצד תיראה התוצאה הסופית על גבי המבנה. 

לאחר שינויים נדרשים נשלחת הסקיצה הממוחשבת הסופית למפעל והלוחות מיוצרים בצורה מדויקת על לרמת המ"מ. ההתקנה בפועל של חיפוי אלומיניום לקירות חוץ, מבוצעת על ידי צוות עובדים מנוסה ביותר, שלעיתים נדרש לעבוד בתנאים לא קלים בגובה ובזוויות קשות. סדר פעולות ההתקנה כולל את הכנת התשתיות והקונסטרוקציה ולאחר מכן יישום הלוחות עצמם.

 

חיפוי קירות חוץ אלומיניום מחיר: כמה זה אמור לעלות לכם?

בבואכם לרכוש חיפוי קירות חוץ אלומיניום מחיר העסקה שתגלו יפתיע אתכם לטובה, מאחר והוא זול בהרבה לעומת סוגי חיפויים אחרים. זוהי למעשה הסיבה שכיום מאוד מקובל להשתמש עם אלומיניום לבניין לא רק עבור חיפויים, אלא גם לצרכי הקמת פרגולות, מחסנים, מסגרות ופרופילים, בניסיון לחסוך בעלויות אך מבלי לפגוע באיכות בשום צורה שהיא. עבור חיפוי אלומיניום מחיר הרכישה הוא דבר שתלוי בכמה היבטים, כגון סוג החיפוי, כמות האלומיניום הנדרשת והאם תשתית המבנה מאפשרת את התקנת הקונסטרוקציה לחיבור הלוחות בקלות או במורכבות יחסית. 

מעבר לזאת, ישנם הבדלי מחיר גם בין העיצובים השונים. למשל, עבור חיפוי אלומיניום דמוי עץ מחירים גבוהים יותר יגבו מכם מאשר רכישה של חיפוי רגיל. מדוע הדבר כך? מאחר ובמקרה של חיפוי אלומיניום דמוי עץ מחיר העסקה מתחשב בכך שהרבה יותר מורכב לצבוע את האלומיניום על מנת להגיע למראה המיוחד, לעומת אלומיניום בצבעים רגילים.

 

אס-פרו: המקום לרכוש ממנו חיפויי אלומיניום 

אם ברצונכם ליישם חיפוי אלומיניום על הקירות החיצוניים של המבנה שלכם, יש רק חברה אחת שכדאי לכם לפנות אליה – אס-פרו. חברתנו מתמחה בתכנון מערכות אלומיניום ומעטפת בניין ובאפשרותנו לספק לכל לקוח את חיפויי האלומיניום האיכותיים ביותר, כאלה שבאמת מתאימים מבחינה עיצובית ופונקציונאלית למבנה שלכם. יתרון ההתקשרות שלכם איתנו הוא בכך שתקבלו את כל השירותים הנדרשים במקום אחד – אנו גם נתכננן עבורכם את החיפויים המתאימים ביותר, גם נייצר אותם בעצמנו באיכות מעולה וגם נתקין אותם בשטח בשלב הסופי. זהו יתרון שלא כל חברה מציעה. מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת פרטים נוספים. ראוי לציין, כי אנו מציעים מגוון שירותים כדוגמת שיקום מבנים, תכנון, ייצור והרכבה של מערכות אלומיניום וזכוכית למעטפת, איטום אורקיע ועוד.

שתף את הכתבה
הפופולריים ביותר